Terazi Etiketleri (40×58 mm)

Günümüzde teraziler ve ölçüm sistemleri meyve, sebze, bakliyat, et, gıda ürünleri ve bunlara benzer pek çok tüketim ürünün de kullanılan temel prensibi ve yapısı itibari ile ölçme ve fiyatlandırma kriterleri bulunan sıklıkla market zinciri veya buna benzer iş yerleri ve çalışma ortamların da hizmet veren cihazlardır. Bunun yanı sıra bu terazi ölçüm cihazları ve sistemleri aslın da bir yazıcı görevi görmektedir. Elektronik veya manuel süspansiyon sistemi ile çalışan fakat günümüz teknolojisi ile gelişen ve artık ürün ağırlığının yanı sıra birim fiyatı üzerinden ağırlık baz alınarak fiyatlandırma yapan, bunu da barkod okuyucunun anlayabileceği bir şekilde barkod haline getiren ve sunumu terazi etiketi üzerine yazan cihazlar vardır.

 

Terazi Etiketleri

Teraziler yardımcı olmak ve bir ürün fişi oluşturmayı terazi etiketleri ile gerçekleştirir. Terazinin etiket haznesinin büyüklüğüne göre sarım ve boyutları farklılıklar gösteren terazi etiketlerin de genelde iki çeşit terazi etiketi kullanılmaktadır. Eko termal ve lamina termal terazi etiketlerinin en belirgin özelliği uzun süreli raf ömür süresinin bulunması ve doğaya her hangi bir zarar vermeyen yapıda olmasıdır.

Eko termal terazi etiketi yaklaşık 6 ay süreli raf ömür süresine sahip olmakla birlikte bu süre iyi muhafaza edilmesi ile artabilmektedir. Bunun yanı sıra lamina termal terazi etiketlerin de bu süreçte termal etiket üzerine laminasyon kaplaması sonucu 1 yıl ve daha fazla olabilmektedir. Bunun yanı sıra iki terazi etiketi ürününde de kararma gibi etkiler görülmemektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.