Yıkama Talimatı Fiyatları (En Ucuz)

Bir giysi deneyip aldığımızda hemen batıyor ya da kaşındırıyor diye üstündeki etiketleri keseriz ya da yırtarız. Peki bu etiketlerin aslında ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Bu etiketlere yıkama talimatı denmektedir ve giysimizin uzun ömürlü olabilmesi için en önemli parçası da yine bu yıkama talimatlarıdır.

Yıkama talimatında bulunan bilgilere göre giysilerimizi yıkayalım mı, ütüleyelim mi ütüleyeceksek ütü ısısı nasıl olmalı, kurutma işlemini nasıl yapmalıyız gibi bilgilerin yer aldığı semboller bulunmaktadır. Bu semboller uluslararası normlarca kabul edilmiştir ve her dilde aynı anlama gelmektedir. Örneğin etikette leğene benzer bir işaret bulunuyorsa giysinizi çamaşır makinasında yıkayabileceğinizi anlayabilirsiniz. Bu leğenin içinde bir sayı varsa en fazla bu sayıdaki dereceye kadar suyun sıcaklığını çıkarabilirsiniz. Yine yıkama talimatınızda ütü işareti bulunuyorsa ürününüzün ütüye uygun bir kumaşa sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Ağartma yapıp yapamayacağınızı, ütü sıcaklığını, kurutma makinada kurutup kurutamayacağınızı ya da asarak mı yayarak mı kurutacağınızı da yine bu yıkama talimatıyla anlayabilirsiniz.

Bu etiketlerde sembollerin dışında yazılı olarak da ürünüze yapacağınız işlemi görebilirsiniz. Sembolleri bilmiyorum diye korkmayı yani yine yazılı olarak giysini yıkamanız ya da ütülemeniz ile ilgili bilgiler etikette bulunacaktır.

Yıkama talimatı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için www.boer.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.