Toshiba TRST-A15

Genellikle perakende alışveriş bölgelerinde kullanılabilen Toshiba TRST-A15 barkod etiket yazıcı, kağıdın her iki yönüne de yazdırım gerçekleştirebilme özelliği ile etiket maliyetini en aza indirgemektedir. İki renkte baskı yapabilen etiket yazıcı direkt termal yazdırım metodu (şeritsiz baskı) yapabilen bir modeldir. Dayanıklı kapak bloğu iç aksamların çalışma performansını olumsuz etkileyebilecek etkenlere karşı baskı mekanizmasını başarıyla korur. Ek olarak geniş açıyla kaldırılması için iç bakımını basit bir şekilde yapılabilmesine imkan vermektedir. Toshiba TEC TRST A15 barkod etiket makinesinde iki farklı enerji harcama bölümü vardır. Bu özellikler en fazla 75W luk hızlı mod ve 55W luk güç tasarruf modudur. Birbirleri arasında geçiş yapabilmekte olan bu baskı modları ile barkod yazıcının performanslı veya ekonomik çalışma hızı kişinin kontrolünde olup ayarlanabilir olmaktadır. 203 dpi baskı kalitesine sahip olan Toshiba TRST-A 15 en fazla 72 mm baskı genişliği ne sahip olmaktadır.

                Teknik Özellikleri

Toshiba marka güvencesinde olan barkod yazıcı Toshiba TRST A-15, çalışma yöntemi olarak ribonsuz yazdırım (direkt termal) baskı yöntemini belirler. Çözünürlük kalitesi 203 dpi 8 nokta mm dir. Baskı genişliği 80 mm olup en fazla yazdırım genişliği 72 mm ye kadar çıkabilmektedir. Ayrıca 58 mm basılabilir yazdırım genişliğine sahiptir. Baskı uzunluğu sürekliliğe sahiptir. Bağlantı tipleri USB 2.0 ve RS-232C veya paralel, POS çekmecesi ve güç kaynağı I / F özellikleri ile diğer cihazlara bağlanabilmektedir. Barkod kodları arasında UPC-A, UPC-E, JAN13 (EAN), JAN8 (EAN), Code 39, Code 128, PDF417, 5 Code 93, Codabar (NW-7) Interleaved 2 uyumluluğundadır. 2D barkod kodları ile çalışamamaktadır. Veri saklama kapasitesine de sahip değildir. Opsiyonel olarak 58mm kağıt bölümü, su geçirmez kapağı, AC Adaptör, Y / güç kaynağı için I kablosu ilave edilebilir. Boyutları 145 mm, 221 mm ve 141 mm olmaktadır.

Toshiba TRST A-15 barkod yazıcı hafif olma özelliği ile her yere taşınabilmektedir. Ofis ortamlarında, alılveriş merkezlerinde kullanım alanlarının başında yer alır. Bir yıl süreyle Toshiba nın teknik desteği altındadır. Kurulumu da Toshiba nın teknik ekibi tarafından yapılan bu ürünün kutusu içerisinde anlatım kılavuzu ve yazılım cdleri de yer almaktadır.