Toshiba DB-EA4D

Toshiba DB-EA4D zor koşullar altında düzgün bir şekilde çalışabilmesini sağlayan sağlam kasası ve kompakt ölçüleriyle birlikte düşük maliyete sahip masaüstü barkod yazıcıdır. Aynı zamanda çevre ve kullanıcı dostu özellikleri bulunmaktadır. Sahip olduğu özellikler ile ”İF ürün tasarım ödülü” ne layik görülmüştür. Atık kağıtlarla çbirlikte alışabilmekte olan Toshiba DB EA4D çift taraflı yazdırma özelliği ile kağıt maliyetini en aza indirgemektedir. Arkadan aydınlatmalı LED düğmeleri ile baskı işlemlerinin farklı aşamaları ve yazıcı durumunu operatöre iletilerek kullanıcının bilgilenmesini sağlamıştır. Bağlantı arabirimi olarak yüksek veri aktarımı olan USB birimi, LAN girişi ve SNMP fonksiyonu bulunmaktadır. Ribon sarf malzemesinin kullanılamadığı direkt termal baskı yöntemi ile çalışaktadır. 152.4 milimetre baskı hızına kadar çıkabilmektedir. Dayanıklı malzemeden yapılan bu ürün dışarıdan gelebilecek her türlü zararlı darbelere karşı direnc gösterir. Bu konuda defalarca teste tabi tutulmuştur. Sağlam yapısı ile uzun ömürlülüğe sahiptir. Seri baskı üretimi aşamasında oluşabilecek aksaklıklar en aza indirgenir.

Teknik Özellikleri

Toshiba DB-EA4D barkod yazıcı sahip olduğu baskı çözünürlüğü ile kaliteli baskı üretebilmektedir. Baskı çözünürlüğü 203 dpi 8 nokta mm2 dir. Baskı yöntemi olarak direkt termal (Ribonsuz yazdırma) ile çalışabilmektedir. Bu yazıcıya ribon eklenememektedir. Baskı hızı en fazla 203 dpi kapasitesine çıkabilmektedir. Baskı uzunluğu en fazla 547.8 mm ye kadar olmaktadır. Baskı ağzı ise 104 mm dir. Bağlantı tipleri olarak USB 2.0 ve LAN bağlantı özellikleri kullanılabilir. Barkod kodları ile uyumluluğu yoktur. Veri saklama ve veri depolama kapasiteleri bulunmamaktadır. İsteğe bağlı olarak kağır rulo tutucu ilave edilebilir. Boyutları 237 mm, 240 mm ve 226 mm dir.

Toshiba garantisi altında satışa sunulan bu ürünün performansıyla maliyeti karşılaştırıldığında çok uygun maliyetlerle kullanıcının hizmetine çıkarılır. Ürünün kurulumu Toshiba teknik ekibi tarafından yapılır. Garanti süresi bir yıl olup istenildiği takdirde farklı garanti paketleri tercih edilebilir. Ürün kutusu içerisinde detaylı bilgiler yer almakla beraber, yazlılım cd leri de yer almaktadır.