Toshiba B-SP2D Barkod Yazıcı

Toshiba Tec’in mobil uygulamalar için geliştirmiş olduğu portatif barkod yazıcı modelidir. Küçük boyutlu kompakt dizayna sahip Toshiba B-SP2D aynı anda hafifliği ve sağlamlığıyla da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Depolama alanları, süpermarketler, nakliye işlemleri, ulaştırma faaliyetleri ve daha bir çok farklı uygulama için çözüm seçeneği olmuştur. Direkt termal baskı özelliğine sahip olmakta ve bundan dolayı termal kağıtlarla birlikte  çalışmaktadır. 203 dpi baskı çözünürlüğü uygulayabilmekte olan Toshiba Tec B-SP2D maksimum 80 mm/sn baskı hızına kadar çıkabilmektedir. Baskı ağzı en fazla 48 mm genişliğindeki etiketlerle çalışabilir.  Tek boyutlu barkod dilleriyle birlikte farklı tipte karekod uygulamasıyla da çalıştırılabilir. Seri portu ile sistem bağlantısını birlikte sağlayabilmekte olan Toshiba B-SP 2D bluetooth teknolojisi ve kablosuz LAN modülüyle birlikte kullanarak kablosuz veri aktarımı yapabilmektedir.

                Teknik Özellikleri

                Toshiba B-SP2D portatif barkod yazıcı kolay kullanım özelliğine sahip olmakla beraber ribonsuz yazdırma baskı yöntemi ile çalışmaktadır. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi 8 nokta mm2 dir. Baskı hızı en fazla 203 dpi sn olmaktadır. Baskı genişliği en fazla 48 mm dir. Sürekli baskı uzunluluğuna sahiptir. İçerisinde barındırdığı bağlantı tipleri arasında Seri ve IrDA: B-SP2D-GH20-QM-R, Bluetooth ve IrDA: B-SP2D-GH30-QM-R, Kablosuz LAN ve IrDA: B-SP2D-GH40-QM-R yer alır. Barkod kodları arasında NW7, EAN 8, EAN 13, Ocak 8, Ocak 13, UPC-A, UPC-E, Code 39, EAN 128, Code 128, MSI, Müşteri Barkod, Interleaved 2 of 5 kodları vardır. 2D barkod kodları arasında ise QR Code, PDF 417, Data Matrix, Maxicode, Mikro PDF417 kodlarına sahiptir. Veri saklama ve depolama kapasitesi bulunmamaktadır. İsteğe bağlı olarak pil, pil cihazı ilave edilebilir. Boyutları 114 mm, 91 mm ve 44 mm olmaktadır. Ağırlık kapasitesi 0.410 kg dır.

Toshiba nın küçük mobil uygulamalar için geliştirmiş olduğu barkod yazıcı Toshiba nın garanti kapsamında yer almaktadır. Bir yıllık garanti hizmeti Toshiba tarafından sağlanmakta olup kurulumu da teknik destek ekibi tarafından yapılır.