Toshiba B-452

Toshiba B-452 gelişmiş ağ bağlantı özellikleri ve kompakt tasarımıyla etiket işlemlerine esneklik kazandırabilen masaüstü barkod etiket yazıcı modellerindendir. Ofis içerisinde kullanılabilen ve fazla yer kaplamayan ufak boyutlara sahiptir. Ön tarafında bulunan kontrol mekanizması bir çok uygulamaların başarıyla yürütülmesini sağlamaktadır. Toshiba B-452 barkod etiket yazıcısının termal transfer baskı yöntemini uygulayan yazıcı kafası 300 dpi çözünürlüğe sahip olmakta, böylece etiket kalitesinin performansını yükseltmekte , yazı ve grafiklerin okunabilirlik oranını arttırmaktadır. Bir çok farklı yazı çeşidini ve 4 çeşit karakod diliyle çalışabilmektedir. Çok basit şekilde açılabilen kapak bloğu ribon merdane, kağıt rulosu gibi aksamlara geniş açıyla kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Baskı ağzı 105.7 milimetreye kadar ayarlanabilmektedir. Hafıza belleği ile veri depolama kabiliyeti yüksek olan modellerden olmaktadır. Dayanıklı yapısı ile uzun ömürlülüğe sahip olan bir modeldir. Seri baskı işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilmekte olup oluşabilecek aksaklıklara karşı planlanarak tasarlanmıştır.

Teknik Özellikleri

Toshiba B-452 barkod yazıcı baskı yöntemleri arasında ribonlu yazdırma (Termal Transfer) ve ribonsuz yazdırma (direkt termal) baskı yöntemleri ile çalışabilmektedir. Kullanıcı tarafından ribon rahatlıkla takılabilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 300 dpi 12 nokta mm 2 olmaktadır. Baskı çözünürlüğü özelliği sınıfının üst düzey performansına sahip yazıcılarındandır. Baskı genişliği en fazla 105.7 mm dir. Baskı hızı en fazla 300 dpi dir. Baskı uzunluğu 15 ile 500 mm arasında yer almaktadır. Bağlantı birimleri arasında RS-232C, Centronics, Expansion I / O (isteğe bağlı), TCP / IP (isteğe bağlı), Klavye I / F özelliklerine sahiptir. Uyumlu olarak çalışabildiği barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, NW7, MSI, Industrial 2 5, ITF, Postnet, RM4SCC ve OSA-kodları yer alır. 2d barkod kodları ile de çalışabilmekte olan bu ürünün uyumlu kodları arasında Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417 kodları vardır. Bellek ve veri depolama kapasitesi 16 MB DRAM, 8 MB Flash, 64. MB Opsiyonel Flash (opsiyonel) On-Board özelliğindedir. İsteğe bağlı eklenti seçenekleri arasında Kesici modül, Peel-off modül, LAN I / F modülü, genişleme I / O portu, Klavye KB-80, TrueType yazı tipi set özelliğine sahiptir. Boyutları 272 mm, 200 mm ve 245 mm dir. Ağırlığı 4.7 kg dır.

Toshiba nın güvencesi altında olan B-452 barkod yazıcı bir yıl süreyle Toshiba nın bakım ve garantisi altında yer alır. Toshiba teknik destek ekibi ile 24 saat ürünün yanında olup herhangi bir sorun anında hemen müdahale eder.