Sewoo LK-T 42

Etiket sektöründe o kadar çok çeşitlilik oluştu ki. Her ürün için her attığımız adımda bir etiket bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş mantıkları da çok değişkenlik göstermeye başladı. O nedenle donanımlar da ona göre değişmektedir. Son dönemlerde mobil barkod yazıcılarda çok karşımıza çıkmaya başladı. Örnek vermemiz gerekirse cadde kenarında aracımızı park ediyoruz ve koşa koşa bir belediye işçisi geliyor yanımıza. Boynunda asılı duran yada elinde ki o barkod yazıcıyla. Yada restaurantlarda bile karşılaşmaya başladık bu durumla. Genel olarak bu cihazların baskı mantığı aynıdır. Ribon kullanmazlar. İçlerindeki etiket termal tabaka ile kaplanmış bir etiket türüdür. Pos printer de denilen bu yazıcıların baskı kafaları ısınır ve termal tabakayı sıvılaştırır. Bu sayede de sıfır maliyetle baskı gerçekleşmiş olur.

sewoo-lk-t-42Sewoo LK-T 42 barkod yazıcı da bu özelliklerde bir cihazdır. Kısacası baskı türü yukarıda saydığımız özelliklerdedir. LK-T 42 barkod yazıcının küçük boyutları ve kompakt dizaynı ile kullanıcılarını memnun ederken USB ve Seri (RS-232) portları aracılığı ile diğer sistem dışı cihazlarla bağlantı kurulabilmektedir. Özellikle saniyede 140 mm alana yazabilme hızı ile öne çıkan Sewoo  barkod yazıcı 100 km baskı yapabilen bir baskı kafası ile performans kaybetmemektedir. Gıda marketleri, eczaneler, kozmetik mağazaları gibi perakende sektörlerinde de sıkça kullanılmakta olan  barkod yazıcı güncel işletim sistemleri ile tam uyumludur. Linux, OPOS, WEPOS, JavaPOS gibi alternatif sistemlerle de çalışabilen Sewoo LK-T 42 barkod yazıcı bu özelliği ile de kolay sürücü bulunabilen bir yazıcıdır. 203 dpi çözünürlük sunan LK-T 42 barkod yazıcı 54 mm’ye ulaşan genişliklerde baskı yapabilme özelliğine sahiptir.

Sewoo  barkod yazıcı saniyede 140 mm hızda baskı sağlarken bu hız mobil bir cihaz için oldukça yüksektir. Bu özellikleri ile  LK-T 42 barkod yazıcı muadillerinden daha iyi performans sunarken aynı zamanda da ekstra güçlendirilmiş kasası sayesinde dayanıklılık gücü yüksektir. Özellikle toz ve sıvı temasına karşı sağlam yapısı düşme risklerini de güvenceye almaktadır. Bu nedenle de barkod yazıcı oldukça fazla kullanılmaktadır.