Psion Ikon

El terminali sektöründe öncü markalardan biri de Psion’dur. Psion’un sektör hizmetine sunduğu ileri teknoloji ile donatılmış, şık tasarımı ile dikkat çeken modellerinden biri de Psion Ikon. Psion Ikon, rakiplerine nazaran özellikle veri aktarımı konusunda gelişmiş arabirimlerle donatılmıştır.

Psion Ikon el terminali, elde kullanımının yanı sıra taşınabilir olma özelliği ile de sıklıkla tercih edilmektedir. 624 Mhz işlemcisi ve Windows Embedded işletim sistemiyle, verilere ve hafızaya en hızlı erişimi sağlamaktadır. PDA ve 3G HSDPA yazılımları sayesinde kablosuz iletişimde en kaliteli hizmeti vermektedir. Psion Ikon, topladığı tüm verileri 128 MB RAM ve 128 MB ROM geniş belleğinde saklamaktadır. Ayrıca WLAN, USB, RS232 ve Bluetooth bağlantı arabirimleri sayesinde kablosuz veri aktarımında en hızlı ve güvenli hizmeti sunmaktadır. 2 MP kamerası ile yüksek çözünürlüklü resim çekme, fotoğraf görüntüleme özelliğine sahiptir.

Psion Ikon el terminali IP 65 standartlarına göre üretilmiştir. Böylece 1.5 metre yükseklik mesafesinde sert zemine düştüğünde dahi çalışabilirliğini yitirmemektedir. -10 C +50 C sıcaklık koşullarına dayanıklıdır.