Postek Q8/300 Barkod Yazıcı

Postek Q8/300 kompakt olarak tasarlanmış güçlü ve uzun ömre sahip barkod yazıcıdır. Sessiz bir şekilde çalışabilmekte olan Postek Q8/300 genellikle ofis ortamlarında, restorantlarda kullanılmak için üretilmiştir. Direkt termal ve termal transfer baskı yöntemlerinden ikisini de uygulayabilmekte olan yazıcının çözünürlük kapasitesi de oldukça yüksektir. 3 fonksiyon tuşuna sahip olması ve ribon ve etiket miktarıyla ilgili bilgi veren led tuşlarına sahiptir. Standartların üzerinde olan baskı genişliği bulunan yazıcıya isteğe bağlı olarak sarıcı ve kesici üniteleri ilave edilebilmektedir. Dizayn edilmesi kullanıcının seri üretim esnasında karşısına çıkabilecek sorunları en aza indirgenmiş olarak üretilmiştir. Fiyat ve performans bakımından oldukça cazip bir üründür. Barkod yazıcılar arasında sahip olduğu teknoloji ile ön plana çıkmaktadır.

                Teknik Özellikleri

Postek Q8 300 barkod yazıcı ribonlu yazdırma ve ribonsuz yazdırma baskı yöntemlerindne ikisini de kullanabilmektedir. Çözünürlüğü standartların oldukça üstünde olan bu ürünün 300 dpi oranında çözünürlük kapasitesi vardır. Böylece yüksek kalitede baskılar verebilmektedir. 101 mm sn bakı hızına kadar çıkabilmektedir. Baskı genişliği en fazla 108 mm dir. Baskı uzunluğu en fazla 4000 mm ye kadar çıkmaktadır. Ser port (RS 232), USB Port bağlantı tipleriyle uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. PPLA ve PPLB barkod kodlarıyla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. PPLA barkod kodlarına örnek olarak Code 39 (standard/with checksum digit), Code 93 Interleaved 2of 5 (standard/with checksum digit/with human readable check digit), EAN-8, EAN-13,UPC-A, UPC-E, Postnet, Codabar, Code 128 subset A/B/C, UCC/EAN-128, UCC/EAN-128 K-MART, UCC/EAN-128 , Random Weight, Plessey, HBIC, Telepen, FIM, UPC2, UPC5, GS1 Data Bar ı gösterebiliriz. PPLB barkod kodlarına örnek olarak ise Code 39 (standard/with checksum digit),Code 93, Interleaved 2 of 5 (standard/with checksum digit/with human readable check digit), EAN-8 (standard/2 digit add-on/5 digit add-on), EAN-13 (standard/2 digit add-on/5 digit add-on), UPC-A (standard/2 digit add-on/5digit add-on), UPC-E (standard/2 digit add-on/5 digit add-on), Postnet, Codabar, Code 128 subset A/B/C, Code 128 UCC (Shipping Container Code), Code 128 Auto, German, Postcode, Matrix 2 of 5, UCC/EAN 128, UPC Interleaved 2 of 5, GS1 Data Bar ı gosterebiliriz. Aynı zamanda 2D barkod kodları ile de uyumlu çalışabilir. 2Dbarkod kodlarına örnek olarak ta PPLA/PPLB: MaxiCode, PDF417, Data Matrix (ECC200 only), QR code, Composite codes ları gösterebiliriz. Bellek kapasitesi 8MB DRAM ve 2 MB Flash Rom bellek özelliğindedir. İsteğe bağlı olarak Kesici Ünitesi, Etiket sıyırma Ünitesi, Etiket Sarma Ünitesi ve Harici Etiket Kaynağı Ünitesi eklenebilir.

Postek firması Q8 300 kodlu ürünü için bir yıllık bakım ve servis hizmetini ücretsiz olarak verir. Ürünün bakım ve garantisi Postek firması tarafından yapılmaktadır