İş Görüşmesinde Nasıl Giyinmeli?

İş görüşmesine giderken her şey bir stres kaynağına dönüşebiliyor. Bunlardan bir tanesi de ne giyeceğiniz? Telaşa gerek yok. Çünkü günü kurtaracak önerilerimiz var. Belki de resmi olmayan ve çok salaş bir tarzınız var ve dolabınızdan iş görüşmesine uygun bir kombin çıkarmakta zorlanıyorsunuz. Belki de çok kurumsal bir yere başvurdunuz ve bu ilk deneyiminiz, hazırlıksız yakalanmış olabilirsiniz.

Herkesin çok şık, resmi ve marka kıyafetler içinde olduğunu tahmin ediyor ve bu sizi çok geriyor olabilir. Ancak şuna emin olun: Kimse en azından şimdilik bu standartta giyinmenizi beklemiyor. Başlangıçta dikkat edecekleri şey, temiz ve özenli olmanız. Yine de çok endişeliyseniz çalışan ve bedenlerinizin yakın olduğu bir tanıdığınızdan bu konuda günü kurtarmak için giyecek bir şeyler ödünç alabilirsiniz. Özellikle tecrübesizseniz dışarıdan bir göz sizin için daha da önemli fikirler verebilir.

Siyah bir kumaş pantolon, beyaz bir gömlek, siyah düz bir ayakkabı ve düz bir kravat ayarlamak çok da zor olmasa gerek. Bayanların da kurtarıcı düz siyah bir etekleri mutlaka vardır. Ayrıca onlar da siyah düz bir pantolon tercih edebilirler. Özellikle resmi giyinmeniz gereken bir yere başvuruyorsanız kot pantolondan kesinlikle uzak durun. Kumaş pantolondan nefret edenler için en iyi seçim kanvas pantolonlar olacaktır. Koyu renkleri tercih ettiğiniz sürece bu kumaş türü harika bir kurtarıcıdır.

Firma Rehberi

Firma rehberleri, firmalarla tüketicinin kolay ve hızlı bir şekilde buluşmasını sağlayan platformlardır. İnternet üzerinden reklam yapmanın en ucuz ve pratik yolu artık bu rehberlerden geçiyor. Firmanızın telefonunu, adresini ve web sitenizin linklini ekliyorsunuz ve oturduğunuz yerden hedef kitleniz size ulaşıyor. Üstelik oldukça kaliteli bir hedef kitlesi. Örneğin; tüketici kendisine en yakın ve ihtiyaçlarına en uygun firmaya ulaşabildiği için ürününüzü ya da hizmetinizi satma potansiyeliniz oldukça yükseliyor.

Bu siteler (firma rehberleri) sayesinde doğru hedef kitlenize ulaşıyorsunuz. Diğer reklam türleriyle firma rehberleri arasındaki en önemli farklardan birisi de işte bu. Reklam yapmanın çok çeşitli yolları var. Ancak bu yollar hem daha pahalı hem de belki de doğrudan sizin hedeflediğiniz kitleye de bu reklamlar ulaştığı için boşa gitmiş bir harcama.

Çok çeşitli firma rehberleri oluşturulabiliyor. Şehirlere özgü olabileceği gibi, sektöre özgü platformlar da gün geçtikçe çoğalıyor. Tüm şehirleri ve sektörleri içinde barındıran daha kapsamlı rehberler de mevcut. Aslında bu üç türün her birinde bulunmak, firmalara fayda sağlayacaktır. Çünkü yer aldığınız rehber sayısı arttıkça size ulaşan müşteri sayınız da o oranda artacaktır. Firma rehberleri büyük küçük bütün işletmeler için çok önemli. Ancak küçük işletmeler için hayat kurtarıcı olduğu söylenebilir. Belki daha önce hiç reklam vermemiş olan bir işletmenin atması gereken ilk adımdır denilebilir. Çok çok cüzi fiyatlarla ve basit bir şekilde bu rehberlere kaydınızı yaptırdıktan sonra işlerinizin ne kadar hızlı arttığına şaşıracaksınız.