ZEBEX Z-6070 KAREKOD OKUYUCU

Çok yönlü lazer barkod okuyucu cihazları arasında yer almakta olan Zebex markasının Z-6070 modeli, sahip olduğu tarama hızı ile seri işlem ve performans sağlamaktadır. 32 lazer çizgisine sahip bu cihaz aynı zamanda 8 yönlü tarama desenine de sahip olmaktadır. Tek çizgili olarak da kullanılabilmekte olan bu cihaz, kırmızı ve yeşil LED okuma bildirimlerine sahip olması ile okuma işlemlerin doğrulukla gerçekleştiğini kullanıcısına bildirerek hatalı tarama işlemlerine seri müdahale imkanı sağlamaktadır. Klavye, seri port, Wand ve USB bağlantı ara birimleri ile sistem iletişimini kullanıcı sağlayarak veri aktarım olanağını sağlamaktadır. 0 mm – 216 mm uzaklık aralığına sahip mesafelerden tarama işlemlerini en iyi şekilde sağlamaktadır. Tek çizgili en fazla 74 tarama / sn okuma hızına çıkabilmekte olan bu cihaz çok yönlü ise en fazla 2400 tarama / sn okuma hızına ulaşabilmesi ile işlemlerini performanslı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak işlem verimliliğini en üst noktalara taşımakta olan okuyucu cihazlar arasında yer almaktadır. 0 C ile + 40 C çalışma sıcaklığına sahip ortamlarda performans ve verimlilik kaybı yaşamadan sabit olarak işlem sağlayabilmektedir. Standart olarak tek boyutlu barkod okuma işlemlerini gerçekleştirmekte olan Z-6070 masaüstü barkod okuyucu modeli, istenildiği takdirde birçok farklı iki boyutlu karekod barkod okuma özelliğine de sahip olabilmektedir. 1 metre mesafelerden sert zemine düşmelere karşı dayanırlığını koruyabilmekte olan bu cihazın ağırlığı ise 245 gr olmaktadır.

 

ZEBEX Z-6112 KAREKOD OKUYUCU

İki boyutlu masaüstü barkod okuyucu cihazları arasında yer alan Zebex markasının Z-6112 modeli, avuç içi boyutlarında olması ile konuşlandırıldığı alan içerisinde az yer kaplamaktadır. Yeşil ve kırmızı LED okuma bildirimlerine sahip olması ile tarama işlemlerinin hatasız bir şekilde gerçekleştirildiğini kullanıcısına geri bildirerek okuma hatalarında yaşanabilecek hatalara seri müdahale olanağı sağlamaktadır. O C ile + 40 C çalışma sıcaklığı aralığına sahip ortamlarda sabit olarak işlem sağlayabilmesi ile performans ve verimlilik kaybı yaşamdan çalışabilmektedir. Seri port ve USB bağlantı ara birimlerine de sahip olması ile ihtiyaç duyulan sistem iletişimini sağlayarak veri aktarımını kullanıcısına gerçekleştirebilmektedir. O mm – 203 mm arası uzaklığa sahip mesafelerden de okuma işlemlerini kullanıcısına en iyi şekilde sağlayabilmektedir. Z-6112 barkod okuyucu modeli, 1.5 metre mesafeye varan yükseklikten sert zemine düşmelere karşı dayanırlığı koruyabilmesi ile okuma işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve performansını koruyabilmektedir. Çok yönlü dönüş hassasiyetine sahip bu cihazın çözünürlüğü ise karekod barkodun karmaşıklığına göre farklı çözünürlük aralıklarına sahip olmaktadır. – 20 C ile + 60 C sıcaklığı aralığında muhafaza edilebilmekte olan bu barkod okuyucu 2 metre düz kabloya sahiptir. Kablosuz ağırlığı 200 gr olan bu barkod okuyucu, birçok özelliği ile karekod barkod okuma işlemleri için ideal olması ile birçok farklı iş alanları için kullanımı elverişli olan cihazlar arasında yer almaktadır.

Motorola DS3500-ER

MOTOROLA DS3500 ER BARKOD OKUYUCU

Motorola DS 3500 zor çalışma şartlarında başarıyla görevini yapan yüksek performansa sahip bir üründür. Endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Önüne gelen her sorunu çözebilecek kapasiteye sahip bir üründür. Motorola DS3500 farklı tipte olan barkodları yakın mesafeden yada dokuz metre mesafeye kadar okuyabilme özelliğine sahiptir. Seri barkod okuma işlemleri için kullanıcılar tetiğe basılı tutarakta bu işlemi başarıyla yapabilirler. 1D ve 2D barkodları okuyabilme özelliğine sahiptir. Işığın olduğu ortamlarda görüntü kalitesinden ödün vermez. En parlak güneş ışığı altında yada karanlık ortamlarda dahi yüksek performans gösterir. Ürün yükseklikten düşmeye, betona çakılmaya karşı birçok testten geçmiş ve sağlamlığıyla da kullanıcıların memnuniyetine sunulmuştur. IP ratingi sayesinde toz ve nem gibi bileşenlerden etkilenmez. Sağlamlık ve hız özelliğini aynı anda içerisinde bulunduran bu ürün endüstriyel alanlarda yürütülen faaliyetlerin başarıyla, sorunsuz aksamadan gerçekleşmesini sağlar. Verimliliği yüksek olan bir üründür. Kablosuz bağlantı olanaklarına sahiptir. Bluetooth bağlantısı kullanılabilir.

Barkod okuyucu tipi 1D Imager ve 2D  Imager’dır. Reading Angle Pitch derecesi +/-60’tır. Reading Angle Roll derecesi 360’tır. Reading Angle Skew derece aralığı +/-60’tır. 650 nm lazer diyot ile 630 nm Led aralığında ışık kaynağı özelliği vardır. Bluetooth v1 teknolojisi ile kablosuz bağlantı imkanı mevcuttur. Haerleşme frekansı 2.4 Ghz, hanerleşme mesafesi yüz metredir. Bağlantı arayüzleri arasında USB, RS-232, Keyboard Wedge, IBM 46XX, RS-485 vardır. Çalışma akımı 480 mA ve 5VDC’dir. Ambien light özelliği 86000 lux’tur. Toz ve nem gibi bileşenlerden etkilenmesini önleyen IP 65 ratingidir. 2 metre mesafeden yere düşmeye karşı dayanıklıdır. -20 derece soğuklukta ve 50 derece sıcaklık arasında rahatlıkla çalışabilir. -40 derece soğuk ve 60 C sıcak ortamda bekleyebilir herhangi bir zarar görmez. Geri bildirim sağlanabilmesi için iki çeşit uyarı sistemi geliştirilmiştir. (Sesli Uyarı, Görsel Uyarı) Beeper özelliği sayesinde seslei led ışıkları sayesinde görsel olarak geri bildirim sağlanabilir. 74.3 mm eninde, 185.5 mm boyunda, 122.5 mm derinliğinde 363 gram ağırlığında bir üründür.

Motorola DS 3500 yerleştirme kabzasıyla beraber çok sık bir görünüme sahiptir. Firma tarafından bir yıllık garanti hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Firmalar istenildiği takdirde farklı garanti paketlerini tercih edebilir.

Motorola DS3508-ER

MOTOROLA DS3508-ER BARKOD OKUYUCU

Motorola DS3508 barkod okuyucu endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere üretilmiş olan bir cihazdır. İşlerin en zor olduğu, stresin arttığı anlarda kullanıcıların yükünü hafifletmek, işlerini kolaylaştırmak amacıyla üretilmiştir. Motorola sağlamlığıyla da ön plandadır. Kablolu bağlantı olanaklarına sahiptir. Gelişmiş barkod okuma performansıyla kalitesiz barkodları dahi başarıyla okur. Üst düzey performansı sayesinde bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir ürün olmuştur. Imager teknolojisi sayesinde son derece hızlıdır. Aynı zamanda 1D ve 2D barkodları rahatlıkla okuyabilir. Görüntü kaydetme özelliği sayesinde verilerin hızlı bir şekilde toplanmasını da sağlar. DPM’leri okuyabilme özelliğine sahiptir. IUID özelliği ile operatörlerin üretkenliği en üst düzeye çıkar. Bu seri de kullanıcı ihtiyaç ve taleplerine göre özelleştirilebilir. Kişisel ihtiyaçları ön planda tutar.

1D ve 2D Imager barkod okuyucu tipi özelliğine sahiptir. +/-60 derece Reading Angle Pitch, 360 derece Reading Angle Roll, +/-60 derece Reading Angle Skew özelliğine sahiptir. Işık kaynağı 650 nm Lazer diyot ile 630 nm Led’tir. Image capture TIFF ve JPEG kullanılabilir. Beş çeşit bağlantı arayüzüne sahiptir. USB bağlantı, RS-232, Keyboard Wedge, IBM 46XX ile RS 485 bağlantı özellikleri mevcuttur. Çalışma akımı 330 mA ile 5 VDC’dir. IP65 ratingi sayesinde toz ve neme karşı dayanıklılık gösterir. 2 metre mesafeden yere düşmeye karşı dayanıklıdır. -20 C derece ile 50 C  derece arasında rahatlıkla çalışabilir. Soğuk havalara ve sıcak havalara karşı direnci oldukça yüksektir. -40 C derece ile 60 C derece arasında saklanabilir. Geri bildirim sağlanması için iki çeşit uyarı seçeneği mevcuttur.( Görsel uyarı ve sesli uyarı) 74.3 mm eninde, 186.5 mm boyunda, 122.5 mm derinliğinde ve 336 gram ağırlığındadır.

Kolay kullanıma sahip bu ürünün gövdesi sarı renkte barkod okuma kısmı siyah renktedir. El de rahat taşınabilecek boyutta olup hafifliği ile de rahat çalışma imkanı sunar. Saatlerce kullanılsa dahi ele zarar vermez. Firma tarafından garanti paketleri mevcuttur. Bir yıl firma tarafından ücretsiz olarak servis edilir.