Hayvan Taşımacılığının Önemi

Hayvan Taşımacılığının Önemi

Hayvanların gerek ticaret gerekse özel sebeplerle taşınmalarında belli standartlar bulunmaktadır. Hayvan sahipleri çeşitli sebeplerle Hayvanlarını nakletmek durumunda kalabiliyorlar. Bu durumlarda gerek yapılan işin kalitesi gerekse hayvanların zarar görmeden yer değiştirmeleri önem arz ediyor. Bu ve benzeri kaygılar hayvan taşımacılığının önemi konusunu tekrar hatırlatıyorHayvan Taşımacılığının Önemi . Hayvan taşımacılığı elbette küçümsenecek kadar kolay bir durum değil. Hayvanların güven içinde zarar görmeden bir yerden bir yere ulaştırılmaları; hayvan sahipleri kadar bu işi üstlenen kişilerin de gündemine oturuyor.

Elbette ki taşımacılıkta hayvan taşımacılığı farklı kriterlerle işlemekte. Taşınan şey can olduğu için hassasiyet çok önemli. Hayvan sahipleri kadar sorumluluğu alan kişilerin de titizlikle uyması gereken yönetmelik ve kurallar bulunmakta. Standartlar hayvan pasaportundan tutun da nakil belgesine hatta resmi veteriner sağlık raporuna kadar birçok prosedürle belgelere dayanmakta. Bu belgeler hayvanın cinsine sayısına nakil işlemine göre değişebiliyor. Hayvanların yüklenmesi boşaltılması nakil esnasında hijyenik ortamların oluşturulması görevlilerin yükümlülükleri gibi birçok konu Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yönetmeliklerle belirlenmiş durumda. Bu yönetmeliklerde Avrupa Birliği Standartları esas alınmış gözüküyor. Ülkemizde özellikle büyükbaş ve kümes hayvanlarının taşınmasında ihtiyaç hasıl oluyor ve bu durum bir sektör oluşturuyor.

Uzun yolculuklar yapan hayvanların türü, taşıma süresi, taşınan hayvanın ne kadar alana ihtiyaç duyduğu, nakilHayvan Taşımacılığının Önemi süresince bakımlarının nasıl gerçekleştirileceği, hayvanların beslenme ve bakımlarıyla ilgilenecek kişilerin hangi özelliklere sahip olacağı ile ilgili meselelerin titizlikle üzerinde tutulması gerekiyor. Bunun yanı sıra hayvan nakil araçlarının gerekli belgelere sahip olması, nakil esnasında gerekli havalandırma ve ısınma şartlarına sahip olması, sağlamlığı, hayvanlarının zarar görmemesi için gerekli güvenlik önlemlerine sahip olması ise ilgili kişilerin dikkat etmesi gereken başka bir husus. Bu işle uğraşan kişiler gerekli ruhsat ve belgelerini tamamlayıp, önlemlerini alarak bu işe girişmeliler. Aksi takdirde ciddi ceza ve yaptırımlar da kanunlarla belirlenmiş durumdadır.

En Ucuz El Terminali Nerede?

Psion 7530 G2 sağlamlığıyla ön plana çıkan bir el terminalidir. En zorlu saha şartlarına bile kolaylıkla uyum sağlayacak nitelikte tasarlanan 7530 G2, 2 metreden düşmeye karşı bile dayanıklıdır. Olumsuz hava şartlarından etkilenmez ve -30°C ‘den +60°C’ ye kadar olan ortamlarda ve tozlu ya da nemli alanlarda kullanılabilir. Sayısız uygulamasıyla aynı zamanda çok yönlü bir cihazdır.

Psion 7530 G2 el terminali bilgi toplama ve aktarma işlemlerini seri bir biçimde gerçekleştirebilmesinin yanı sıra hafifliği ve ergonomik yapısıyla kullanım kolaylığı sağlar. Psion 7530 G2 el terminali; zor şartlarda veri toplamak için üretilmiştir. Her türlü saha şartında veya soğuk hava depolarında kullanım için idealdir.

Windows CE 5.0 işletim sistemi tarafından desteklenen bu el terminali, çok fonksiyonlu özelliklere sahiptir. Ayrıca güçlü genişletme yapısı sayesinde, ihtiyaca göre üzerine farklı programlar da eklenebilmesine imkan tanımaktadır.

Gün ışığında dahi kolaylıkla okunabilen geniş dokunmatik ekranına ek olarak, arkadan aydınlatmalı ve geniş seçenekli ergonomik tuş takımına da sahiptir. El terminallerinin en çok kullandığı özelliklerden biri olan barkod okuma özelliği de Psion 7530 G2 el terminalinde mevcuttur. Tüm barkod ve karekodları en doğru şekilde çözümleyerek içeriğindeki verilere ulaşmaya olanak sağlar.

Bluetooth ve wifi bağlantısına sahip olan Psion 7530 G2 ile işlemler sırasında iletişim kopukluğu yaşanmaz, tüm işlemler en hızlı ve verimli bir şekilde kolayca gerçekleştirilir.

Güç, sağlamlık, dayanıklılık, hız ve çok yönlülüğün bir arada bulunduğu Psion 7530 G2 el terminali, zor şartlarda çalışan işletmeler için doğru bir seçimdir.

Zebra 220XI4

Zebra markasının bir ürünü olan 220Xi4 barkod yazıcı modeli, kullanıcısına yüksek performans sağlamanın yanı sıra geniş ölçekli basım işlemleri için de oldukça ideal olan bir barkod yazıcı modelidir.220Xİ4 cihazı kullanıcısına her yönden yüksek performans ve verimlilik kazandırmaktadır. Cihaz Ribonlu ve Ribonsuz baskı yönetimlerini bir arada bulunduran ve kullanıcısına bir arada sunan bir modeldir. Çok çeşitli network arabirimleri ve kolay okunabilmekte olan geniş ekranı sayesinde kullanıcı cihazı çok kolay ve rahat bir şekilde kullanabilmektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra kullanıcısına oldukça iyi olan yüksek hızlı Ethernet imkânı sunmakta ve erken uyarı sistemi teknolojisi ile baskı sırasında yaşanma olasılığı olan duraksamaları en alt seviyelere çekerek kullanıcısına ekstra bir verimlilik sağlamaktadır. 220Xi4 barkod yazıcı modeli, 32 bit 133 Mhz RISC işlemcisi gibi yüksek teknolojiye sahip olması ile baskı hızı en fazla 523 mm / sn seviyesine çıkabilmekte ve baskı işlemlerini oldukça seri bir şekilde sağlamaktadır. Bu durumda baskı işlemi süresini en aza indirmekle kullanıcısına ve yapılmakta olan işlemlere yüksek dereceli bir performans sağlamaktadır. 8 MB Flash ROM 16 MB RAM bellek kapasitesine ve özelliğine sahip olan bu cihaz dosya ve veri depolama olanağını tanımaktadır. Sürekli medya ile maksimum 3810 gibi bir baskı uzunluğunu kullanıcısına sunmaktadır. 216 mm gibi oldukça yüksek bir seviyeye ulaşabilen baskı ağzı genişliği ile kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu büyük ölçekli etiket basım işlemlerini kolaylıkla sağlayabilmekte ve böylece işin verimliliğini üst noktalara kadar taşımaktadır. Tek ve çift boyutlu barkod basım seçeneklerini bir arada kullanıcısına sunmakta ve kullanım ömrü ve dayanırlılığı en üst düzeye çıkabilmektedir.

 

Kuşe Etiket Çeşitleri

Kuşe Etiket

Kağıt bazlı etiket grubundan olan kuşe etiket üst yüzeyi kuşe hamuruyla kaplı olan parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip etiket çeşididir. Bir çok farklı sektörde genel kullanım amaçlı tercih edilmektedir. Yırtılabilen etiketlerdendir. Yüksek sıcağa ve soğuğa, ayrıca diğer zorlu şartlara karşı orta seviyede direnç göstermektedir. Su ve nemden mümkün olduğuna uzak tutulmalıdır. Yapışkan kalitesi olarak da kötü değildir. Barkod yazıcı makineden alınan baskıyı kaliteli bir şekilde taşımaktadır. Yatı mat olarak da temin edilebilmektedir. Arzu edilen ölçülerde ve kalite de üretimi yapılabilmektedir. Kuşe etiketlerden kaliteli sonuç alınabilmesi için baskıda kullanılacak ribonun seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Mümkünse etiketler temin edilen yerde deneme baskısına girmeli ve bu testin sonucunda uygun görülen ribonlarla kullanılmalıdır. Wax veya wax resin cinsi ribonlar kullanılabilir.