Motorola Mc3090

Teknolojinin ve internetin son zamanlar da artmasıyla ev ve iş ortamlarında sabit bilgisayarlardan taşınabilir bilgisayarlara geçilmiştir. Bunlar ev ortamların da yani bireysel kullanımlarda akıllı telefon ve ya tabletler, iş ortamların da ise el terminalleridir. El terminalleri seçilirken cihazın küçük, büyük ekranlı ve taşınabilirlik açısından hafif olmasının yanında olabilir iş kazaları içinse sağlam olmalıdır. Motorola bütün bu özelliklere dayanarak gelişmiş el terminalleri pyasaya sürmüştür. Motorola firmasının geliştirdiği el terminallerinden bir tanesi de Mc3090’nın Windows CE 5.0 coreprof. İşletim sistemi ve Intel Xscale 520 MHz işlemcisiyle işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. 320*320 çözünürlüğe sahip renkli ve ya mono ekranı ile size uygun olanını seçebilirsiniz. Suya ve toza dayanıklılığının yanında 1.2 metreden beton zemine düşmeye de dayanıklıdır. 550 gram hafifliği ile iş ortamlarında kullanımı daha da rahatlatmıştır. Güvenli veri toplama özelliği ile yoğun ortamlar da bile verimliliği arttırmayı başarmıştır. Veri ve barkod işlemlerinin yanı sıra resim ve sessel bileşenlerini de sağlıklı bir şekilde alışverişi yapabilmektedir. Bütün bu özellikleri ile Motorola Mc 3090 dikkat çekmeği başarmıştır.

Motorola MC1000

Motorola MC1000 geniş ekran görümü ve tuş takımı ile verilerin girişini ve okunmasını kolaylıkla sağlayabilmektedir. Bu özelliği ile kullanıcısına büyük kolaylık sağlayacak olan Motorola MC1000 enerji kullanımı özelliği ile de kategorisindeki benzerlerinden bir adım öne çıkmayı başarmıştır. Ürün diğer el terminallerinin aksine pil ile çalışmaktadır. Saha çalışmaları yapan kullanıcıları için önemli bir avantaj sağlayan pil kullanımı sayesinde, çalışmalarınıza nerede devam etmeniz gerekir ise gereksin, ihtiyacınız olan tek şey bakkallarda dahi bulabileceğiniz kalem pillerdir.

Kendine ait 32 MB belleğe sahip olan bu ürün, harici bellekleri de desteklemekte ve ilave hafıza eklemenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca veri transferi için kullanabileceğiniz USB özelliği sayesinde çok daha geniş depolama ihtiyaçlarınızı karşılamanıza olanak verecektir. Ürünün USB sayesinde dosya aktarımının yanı sıra kısa mesafelerde Bluetooth özelliğini daha uzak mesafeler için ise WLAN ya da internet üzerinden dosya aktarım seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Yalnızca 250 gram ağırlığa sahip bu aletin hafifliği büyük avantaj sağlamaktadır. Özellikle saha çalışması yapan çalışanlar tarafından ürünün taşınması oldukça kolay olacaktır. Ayrıca ürün IP54 dayanıklılığına sahip olan cihaz 1,2 metreye kadar yükseklikler için düşmeye dayanıklıdır. Polietilen kaplı olan Motorola MC1000 su, toz ve nem gibi dış etmenlere karşı da dayanıklı olup, minimum ve maksimum sıcaklıklarda da kulanım imkânı sağlamaktadır. Zor şartların ürünü olarak adlandırılmakta olan Motorola MC1000 sizi asla yalnız bırakmayacaktır.

M3 T

Endüstriyel ortamlara dayanıklı bir yapıya sahip olan M3 T el terminal cihazı, kompakt tasarımı sayesinde kullanıcılarına kolay ve rahat kullanım sağlayan modeller arasında yer almaktadır. Intel PXA329 806 MHz işlemciye sahip bu el terminali, Microsoft Windows CE 5.0 işletim sistemine de sahiptir. Perakende ve dağıtım gibi okuma işleminin yoğunluklu olduğu alanlarda kullanıcısına kolay bir tarama olanağı sağlayan numerik tuş takımının üzerinde barkod okuma tuşu da bulunmaktadır. USB ve WLAN bağlantı ara birimleri sahip olması ile sistem iletişimini sağlamakta ve böylelikle gerekli veri aktarımını en iyi şekilde kullanıcılarına sağlamaktadır. – 20 C ile + 60 C gibi oldukça geniş ısı sıcaklıklarına sahip olan ortamlarda sabit işlem uygulaması göstererek performans ve verimlilik kaybı yaşamamaktadır. Dayanıklı bir yapıya sahip olan M3 T el terminali,  IP65 koruma standardı ile üretilmiş olması sayesinde yaşanabilecek sert zemine düşmelere karşı 1.8 metre mesafeye kadar dayanırlık sağlayarak bu anlamda kullanıcısına güven vermektedir. Ekstra aparatı ile tutma kolaylığı sağlamakta ve böylelikle işlemlerin daha pratik gerçekleşmesi sağlanmaktadır. 256 MB RAM ve 256 MB Flash ROM bellek kapasitesi gerekli olan veri saklama işlemini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Sahip olduğu lityum bataryası ile gün botu tek bir şarj ile işlemleri görmeyi sağlamakta ve böylelikle kesintiye uğramadan uygulamaların tamamlanmasını sağlamaktadır. 378 gr ağırlığına sahip bu cihaz aynı zamanda kullanıcısına kemerde taşıma imkânı da vermektedir.

Honeywell Tecton Cold Storage

Honeywell Tecton Cold Storage sıcaklık değerinin düşük olduğu aşırı soğuk ortamlarda yüksek performanslı bir şekilde çalışılabilmesi için üretilmiş el terminali modelidir. Tasarımı, dayanıklılığı, teknik aksamlarının tercihi bu tarz ortamlar değerlendirmeye alınarak gerçekleştirilmiştir. Honeywell Tecton Cold Storage Microswoft Windows Mobile 6.5 ve CE 6.0 mobil işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışabilmektedir. Yüksek performansını, alan tarama özelliklerinden ödün vermeyerek gösterebilmektedir. Bataryası alçak derecedeki sıcaklıkta çalışmaya ayarlanmış olup ürüne özel ısıtma sistemine sahip dokunmatik ekranı vardır. Honeywell Tecton Cold Storage soğuk alanlardan yaz mevsiminin sıcak ortamlarına geçişlerde bile performans sorunu yaşamamaktadır. Arkadan aydınlatılabilir tuş takımı ve kaliteli ekranıyla karanlık mekanlarda yüksek çözünürlük özelliği sunmaktadır. Lineer barkodlama dilleri ile beraber karekodları çözümleyebilmekte, imajları ve elektronik imzaları yakalayabilme özelliğini içermektedir. Kullanım alanları genellikle, tedarik zinciri ve depo uygulamaları olmak üzere birçok pazarda kullanılabilmektedir.

Teknik Özellikleri

Honeywell Tecton Cold Storage el terminali dayanıklı yapısı ve her şartta kullanışabilmesiyle ön plana çıkar. Honeywell bu üründe işlemci olarak PXA markasını tercih etmiş işlemci hızı da 806 Mhz dir. Bu işlemci hızıyla oldukça seri işlem yapabilme özelliğine sahip olmaktadır. Veri saklama özelliği 256 MB SDRAM ve 256 MB Flash özelliğindedir. 3.5 inc LCD TFT renkli ekran özelliğine sahip olup karanlık bölgelerde de etkin bir şekilde çalışabilmektedir. Bağlantı özelliği olarak USB ve RS 232 özelliği içermektedir. İşletim sistemi Microsoft Windows CE 6.0 ve Microsoft Windows Mobile 6.5 özelliğine sahip olmaktadır. Diğerlerinden farklı olarak 3 M Pixel lik kamera özelliğine sahiptir. Ağırlığı 626 gramdır. Çalışma ısı sıcaklığı -30 C derece ile 50 C derece arasındadır. Yüksek zeminden düşme seviyesi 1.5 metre olup bu seviye ile ilgili birçok teste tabi tutulmuştur. IP 65 sertifikası ile toza, suya, neme dayanıklı olup uzun ömürlü bir ürün olma özelliğine sahiptir. Tuş takımı özelliği olarak 55 Alfanumerik ve 32 Numerik klavye seçeneği içermektedir. Boyutları 223 mm, 86 mm ve 50 mm özelliğindedir.

Honeywell Tecton Cold Storage el terminali birçok farklı alanda başarıyla çalışabilen, iklim gözetmeksizin kullanıcının yanında olan bir üründür. Uygulamalar esnasında sorunları en aza indirgemesiyle verimliliği artan bir cihaz olmaktadır. Batarya özelliği sayesinde gün boyu kesintisiz işlem yapabilmektedir. Honeywell in firma garantisi altındadır. Ikı yıl boyunca yapılan bakımları ucretsizdir.