Citizen CLP 621Z

Barkod yazıcılar günümüzde oldukça fazla kullanımı yaygın şekilde hemen her yerde kullanılmaktadır. Yazıcılar en fazla marketler ve satış yapılan alanlarda çok fazla kullanılmaktadır. Barkod yazıcılar günümüzde oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Barkod yazıcı ile basılan etiketler biz istemediğimiz sürece silinmez ve tek tuşa basarak etikete dönüşmesi sağlanır. Bu sayede işimiz daha hızlı ve kolay olmaktadır. Hemen her yerde kullanım kolaylığı açısından firmalar tarafından fazla tercih edilen bu cihazlar çok fazla özelliklere sahip olmaktadır. Fiyat bakımından ise bütçeyi zorlamayacak kadar uygundurlar.Geniş kitleye hitap eden yazıcılar çeşitli etiketlere baskıları kolay bir şekilde yazdırması ile bilinmektedir.

Citizen  barkod yazıcı hem direkt termal hem de termal transfer baskı yöntemini kullanabilme özelliğine sahip olan yazıcı modelidir. Barkod yazıcı 32-Bit RISC mikroişlemcisiyle oldukça fazla seri baskı yapabilen cihazdır.  CLP 621Z barkod yazıcıda 203 dpi çözünürlük ve 104 mm baskı genişliği vardır. Ayrıca barkod yazıcının baskı hızı en fazla 101 mm olup, baskı uzunluğu ise en fazla 812 mm olmaktadır.  621Z barkod yazıcı uzun ribonlarla oldukça kolay çalışabilir. Barkod yazıcıyı güvenilir ve hassas yapmak için, mekanizmasında all-metal yapı kullanılmıştır. Kafası çok kolay temizlik, hizmet ve akıllıca tasarlanmış medya kolu bulunmaktadır. Ayrıca barkod yazıcı medya kol için dikey konuma yükseltilmiş olan ayarlanabilen ortam sensörü içermektedir. Barkod yazıcı 8 MB RAM ve 2 MB flash bellek kapasitesi bulunmaktadır.  CLP 621Z barkod yazıcı 224 mm, 288 mm, 180 mm boyutlarındadır. Ağırlığı ise ortalama ribon ve etiket takılı olmadan en fazla 3,6 kg.dir.  621Z barkod yazıcı metal Hi-Lift mekanizması sayesinde kolay baskı malzeme ve kolay şerit yüklemesi ile daha az hata ve daha az zaman kaybı olmaktadır.

Citizen barkod yazıcı seri, paralel ve USB portları sayesinde sistemle olan bağlantısını kolay bir şekilde yapabilme özelliğine sahip olan modeldir. Citizen CLP 621Z barkod yazıcına istenildiğinde kesici ve soyucu aparatlar ile LAN arabirimi de eklemek mümkündür.

Toshiba B-FV4T

Toshiba’nın masaüstü barkod yazıcı olarak tasarladığı Toshiba B-FV4T serisi, piyasadaki diğer barkod yazıcılarla kıyaslandığında donanımı ve özellikleriyle dikkat çekerek yeni nesil teknolojisiyle raflarda yerini aldı.

Toshiba B-FV4T teknik olarak incelendiğinde en önemli özelliklerinden ilkinin direk termal ribonsuz yazdırma ve termal transfer ribonlu yazdırma yöntemleri olduğu görülmektedir. Dahili, standart özellikleri dışında opsiyonel özellikler de sunan Toshiba B-FV4T’nin kesici seçeneklerini, baskı yönetimlerini, çözünürlük özelliğini değiştirebilmek mümkün.

Baskı hızı saniyede 152,4 mm ve en fazla baskı genişliği 108 mm olan B-FV4T, 300 metrelik ribon şeridiyle de 995 mm baskı yapmaktadır. Uzun ribon şeridi baskıda kesintisizlik sağlarken 4 farklı bağlantı tipi de kullanıcıya alternatifler sunmaktadır. Seri port, paralel port, USB ve LAN gibi 4 farklı port seçeneğine sahip ürün portlarıyla kullanıcının dilediği gibi bağlantı yapabilmesine olanak tanır.

Üretim, sağlık, kurye, perakende gibi onlarca sektörde kullanılan B-FV4T müşteri memnuyetini kusursuzlaştıracak nitelikle tasarlanmıştır.

Düşük enerji tüketimiyle baskı maliyetini azaltan B-FV4T kazanç sağlamanın yanı sıra kişiye özel kullanıma imkan sağlar. Müşteri memnuniyetine en uygun şekilde tasarlanmış B-FV4T, tüm sistemler için rahatlıkla entegre edilebilmektedir.

Standart baskı işlemleri için baskı hızı 203 dpi (8 nokta/mm) ile optimize edilmiş B-FV4T, özel baskı işlemleri için ise 300 dpi (12 nokta/mm) yüksek çözünürlüklü baskı imkanı tanıyor.

Piyasadaki tüm baskı yazıcı dilleriyle uyumluluk sağlayan Toshiba B-FV4T kullanıcının var olan sistemini güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırır ve dil desteğiyle 1d ve 2d kodların tümünü tanır.

Amaca ve kullanıma yönelik kişiselleştirebilen özellikleri arasında baskı hizmetleri, USB bellek desteği, 203 veya 300 dpi varyantları, kesici seçenekleri, benzeşmeler / temel komut yorumlayıcı, Peel-off modülü gibi seçeneklere sahip B-FV4T emülasyon teknikleri, kompakt tasarımı, baskı ömrünü uzatan ribon şeridiyle kullanıcıya fayda sağlar.

B-FV4T’nin boyutları 220x279x182 mm ve ağırlığı ise 2,4 kg.’dır. Hafif ve portatif tasarımıyla ürün kullanılan birçok alanda kendine rahatça yer bulur ve mekan kullanımını pratikleştirir.

Kullanım kılavuzu ve Driver’ı ile birlikte teslim edilen ürün kullanıcının ürün kurulumunda ve işlem uygulamasında konfor sunar.

Toshiba B-SA4T Hakkında Bilgiler

İdeal bir seçim yapmak istiyorsanız Toshiba B-SA4T barkod yazıcıları içinde en ideal olanıdır. Toshiba B-SA4T barkod yazıcısı işlerinizi kolaylaştıracak en büyük yardımcınızdır. Toshiba B-SA4T yüksek kaliteye sahip olmakla birlikte hızlı baskı ve kolay kullanıma sahip barkod yazıcısıdır.Ürünleriniz üzerinde ekonomik, kaliteli ve kalıcı barkod kodlama yapmak için Toshiba B-SA4T tercih edebilirsiniz. Toshiba B-SA4T endüstriyel yazıcının performansını göstermekle beraber baskı hızı bu modelde 152.4 mm/sn. kadar çıkmakta ve sizlere zaman kazandırmaktadır.

Yazıcı bakımı, kağıt takılması, şerit değiştirilmesinde siz kullanıcılara Toshiba B-SA4T hiç zorluk çıkarmadan kolay kullanım sağlamakta ve teknik arızaları en aza indirgemektedir.Servis elemanlarına gerek duymadan üstelik hiç bir alet kullanmadan baskı kafası, merdane, ribonda oluşan aksaklıkları kolay bir şekilde siz kullanıcılar giderebilirsiniz.Standart olarak elinize ulaşan yazıcı kafalarını değiştirerek 300dpi çözünürlükte bir yazıcı elde edebilirsiniz. Bu işlemi yaparken de herhangi bir program yüklemenize gerek kalmamaktadır. Ağırlığı 15 kg olan Toshiba B-SA4T 238mm X 401.7mm X 331.5mm boyutlarına sahip oldukça kullanıma elverişli üstelik baskı uzunluğu maksimum 999mm olan Toshiba B-SA4T en ideal barkod yazıcıdır.

Toshiba Tec B-FV4T Özellikleri ve Fiyatı

Toshiba B-FV4T, hem direkt termal yöntemi ile ribon kullanılmadan, hem de termal transfer yöntemi ile ribon yardımı ile baskı yapabilen yeni nesil bir masaüstü barkod yazıcıdır. Uygun fiyatı, baskı kalitesi, sağlam ve kompakt tasarımı ile piyasadaki barkod yazıcılar arasında iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Tüm barkod yazıcı dilleri ile uyumlu olarak çalışabilme özelliğine sahip olduğundan, mevcut sistemde herhangi bir değişikliğin yapılmasına gerek duyulmaksızın rahatlıkla kullanılabilmektedir. Perakende sektöründen lojistiğe, sağlık sektöründen posta hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.

Toshiba B-FV4T, saniyede 152 mm baskı hızına ve 300 m ribon kapasitesine sahiptir. Baskı genişliği en fazla 108 mm, baskı uzunluğu 995 mm’dir. Çözünürlüğü standart olarak 203 dpi (8 nokta / mm) olan barkod yazıcıda, özel durumlar için isteğe bağlı olarak 300 dpi (12 nokta / mm) yüksek çözünürlük seçeneği de tercih edilebilmektedir. Boyutları 220 x 279 x 182 mm olan Toshiba B-FV4T’nin ağırlığı ise ribonsuz ve etiketsiz olarak tartıldığında 2,4 kg gelmektedir. Hafif yapısı ve ufak boyutları sayesinde masaüstünde herhangi bir alana rahatlıkla sığabilmekte ve istenildiği takdirde kolayca kaldırıp başka yere taşınabilmektedir. Standart özelliklerinin yanı sıra, istenildiği takdirde barkod yazıcıya tuş takımı, ekstra kesici aparatı, sensör modülü ve harici etiket standı gibi eklentiler de dahil edilebilir ve daha da kullanışlı hale getirilebilir. Düşük enerji tüketimi ve emülsiyon yetenekleri ile kullanıcılarına büyük avantajlar sunar. Paralel port, seri port, LAN gibi standart bağlantı tiplerinin yanı sıra, USB bellek desteği de istenilmesi halinde kullanılabilmektedir. Her ortama mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilen bu barkod yazıcı, hem dahili hem de harici özellikleri ile, her ihtiyaca uygun profesyonel çözümler sunmaktadır. Ortalama olarak yurtdışında 310 $ civarına satılan bu ürünün Türkiye’ de birkaç alışveriş sitesinde 290 $ gibi fiyatlara satılmaktadır. Şuanda barkod yazıcılar arasında en iyi marka olan Toshiba’ nın bu ürününün bu fiyata satılması mucize gibi birşeyş