Sewoo LK-T 42

Etiket sektöründe o kadar çok çeşitlilik oluştu ki. Her ürün için her attığımız adımda bir etiket bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş mantıkları da çok değişkenlik göstermeye başladı. O nedenle donanımlar da ona göre değişmektedir. Son dönemlerde mobil barkod yazıcılarda çok karşımıza çıkmaya başladı. Örnek vermemiz gerekirse cadde kenarında aracımızı park ediyoruz ve koşa koşa bir belediye işçisi geliyor yanımıza. Boynunda asılı duran yada elinde ki o barkod yazıcıyla. Yada restaurantlarda bile karşılaşmaya başladık bu durumla. Genel olarak bu cihazların baskı mantığı aynıdır. Ribon kullanmazlar. İçlerindeki etiket termal tabaka ile kaplanmış bir etiket türüdür. Pos printer de denilen bu yazıcıların baskı kafaları ısınır ve termal tabakayı sıvılaştırır. Bu sayede de sıfır maliyetle baskı gerçekleşmiş olur.

sewoo-lk-t-42Sewoo LK-T 42 barkod yazıcı da bu özelliklerde bir cihazdır. Kısacası baskı türü yukarıda saydığımız özelliklerdedir. LK-T 42 barkod yazıcının küçük boyutları ve kompakt dizaynı ile kullanıcılarını memnun ederken USB ve Seri (RS-232) portları aracılığı ile diğer sistem dışı cihazlarla bağlantı kurulabilmektedir. Özellikle saniyede 140 mm alana yazabilme hızı ile öne çıkan Sewoo  barkod yazıcı 100 km baskı yapabilen bir baskı kafası ile performans kaybetmemektedir. Gıda marketleri, eczaneler, kozmetik mağazaları gibi perakende sektörlerinde de sıkça kullanılmakta olan  barkod yazıcı güncel işletim sistemleri ile tam uyumludur. Linux, OPOS, WEPOS, JavaPOS gibi alternatif sistemlerle de çalışabilen Sewoo LK-T 42 barkod yazıcı bu özelliği ile de kolay sürücü bulunabilen bir yazıcıdır. 203 dpi çözünürlük sunan LK-T 42 barkod yazıcı 54 mm’ye ulaşan genişliklerde baskı yapabilme özelliğine sahiptir.

Sewoo  barkod yazıcı saniyede 140 mm hızda baskı sağlarken bu hız mobil bir cihaz için oldukça yüksektir. Bu özellikleri ile  LK-T 42 barkod yazıcı muadillerinden daha iyi performans sunarken aynı zamanda da ekstra güçlendirilmiş kasası sayesinde dayanıklılık gücü yüksektir. Özellikle toz ve sıvı temasına karşı sağlam yapısı düşme risklerini de güvenceye almaktadır. Bu nedenle de barkod yazıcı oldukça fazla kullanılmaktadır.

Extech Apex 3

Etiketler her attığımız adımda bize yol göstermektedir. Mesela bir ürün hakkında bilgilendirme. Yada fiyat bilgisi. Ayrıca işletmeler içinde etiketlerin yeri çok bir ayrıdır. Barkodlar, sayımlar vb bir çok işlev. Kısacası etiketlerin kullanılmadığı bir alan yok artık. Bu etiketlerin baskısını gerçekleştiren barkod yazıcılarda yapılan işlemin kolaylığını sağlamak amacıyla değişiklikler göstermektedir. Mesela masaüstü barkod yazıcılar vardır. Hastanelerde çok karşımıza çıkarlar. Endüstriyel amaçlı kullanılan ürünler vardır. Bunlar genelde ağır kilolu ürünlerdir ve dış koşullara göre dayanıklılık gösterirler. Birde portatif tip barkod yazıcılar vardır. Bunlar da adından da anlaşılacağı üzere taşınabilir el tipi barkod yazıcılardır. Genel olarak ayağa teslim ürün işlemlerinde, kargo ve lojistik firmalarında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bu tür ürünlerden birisi de Extech Apex 3 barkod yazıcıdır. Bu yazıcının en görünür ayrımı kompakt tasarımı ve küçük ebatlarıyla kolay taşınabilme özelliği sunmasıdır. Hafifliği ise kullanım kolaylığı sağlayan Extech  barkod yazıcı düşük maliyeti ile kolay temin edilebilen bir cihazdır. Bu mobil etiket yazıcısı satış noktalarında, hastanelerde, otoparklarda ve saha işlemlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Standart olarak Bluetooth ile gelen  Apex 3 barkod yazıcı istenilmesi durumunda 802.11b/g bağlantı birimi ile de kablosuz iletişim sunmaktadır. İşlemcisi 32 bit güçlü bir mimariye sahip olan  barkod yazıcısı bu özelliği ile oldukça seri bir baskı hizmeti sunmaktadır. Bu sayede de saniyede 51 mm baskı kapasitesine ulaşabilmektedir. Direkt termal baskı kullanarak ribon kullanmadan baskıları gerçekleştiren  Apex 3 barkod yazıcı bu özelliği ile de sıfıra yakın baskı maliyeti ile baskı gerçekleştirmektedir. Ayrıca Extech Apex 3 barkod yazıcı 72 mm’ye genişleyebilen baskı kafası ve 1 MB SDRAM ile 4 MB Flash belleği sayesinde bol miktarda veri depolama gücüne sahiptir. 203 dpi çözünürlük sunan Apex 3 barkod yazıcı, UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 gibi barkodların yanında PDF 417 gibi 2D kodların baskısını da sağlayabilmektedir.

Extech Apex 4

Barkod yazıcı cihazlar etiket çeşitliliğine orantılı olarak farklılıklar göstermektedir. Aynı zamanda da etiketin üretildiği hammaddeye göre de değişiklikler gösterirken yine kullanım şartlarına göre de değişiklikler gösterebilmektedir. Mesela giriş seviyesi barkod yazıcılar yada endüstriyel tip barkod yazıcılar varken artık portatif barkod yazıcılar ile de karşılaşmaktayız. Genellikle eve teslimat yapılan işletmelerde, kargolama ve ulaştırma uygulamalarında yoğun şekilde kullanılmaktadır. Bu tür barkod yazıcılarda önemli olan dayanıklılıktır. Her mobil barkod yazıcısı gibi Extech Apex 4 barkod yazıcısı da direkt termal baskı yöntemi ile işlemini gerçekleştirir. Bu sayede de baskı maliyeti sıfıra yakındır çünkü bu baskı yönteminde ribon kullanılmamaktadır.  Apex 4 barkod yazıcısının ısınan baskı kafası bir yüzeyi termal tabaka ile kaplanmış olan etiketin termal tabakasında sıvılaşmaya yol açarak baskı işlemini gerçekleştirir.

Extech Apex 4 barkod yazıcısı dayanıklı plastik bir gövdeye sahiptir. Bu özelliği ile de düşme dayanıklılığı artırılmış olduğu testlerle de ispatlanmıştır. Apex 4 barkod yazıcısının üzerinde tümleşik olarak gelen USB ve Bluetooth teknolojileri sayesinde hem kablolu hem de kablosuz bağlantılar sunmaktadır. Dizaynına bağlı olarak kolay kullanılabilir özelliği ve dayanıklı pili ile gün içinde şarj problemi yaşamadan işlem gerçekleştirebilme şansı tanımaktadır. Yüksek verimlilik sağlayan Arm-7 32 bit mikro işlemcisi sayesinde saniyede 76 mm baskı hızı gerçekleştirebilmektedir. 104 mm genişliğe ulaşan yazıcı baskı genişliğinin yanında barkod yazıcısının 2 MB SCRAM ve 4 MB flash bellek birimlerine de sahiptir. 203 dpi çözünürlük ile de üst düzey baskı kalitesi sunan  Apex 4 barkod yazıcısı 191 mm x 166 mm x 63 mm gibi küçük ölçüleri ve 648 gr ağırlığı ile kullanıcılarına ayrı bir kolaylık sağlamaktadır. UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 barkod tiplerinin baskısını sağlayabilen barkod yazıcısı aynı zamanda PDF 415 gibi 2D kodların baskısını da gerçekleştirebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemleri ile tam uyumludur.

Toshiba B-FV4T Barkod Yazıcı

Toshiba B-FV4T adlı barkod yazıcı ile kusursuz etiket baskıları almak çok kolay. Kurulumdan kullanıma ve elde ettiğiniz etiket baskılarına kadar tüm süreçlerde kullanıcıya pratiklik sağlayan bu cihaz uygun fiyatıyla ve kalitesiyle ön plana çıkıyor. Hızlı baskılarıyla zamandan, küçük alanlara dahi sığabilecek tasarımıyla yerden, düşük enerji kullanımıyla da maliyetten tasarruf edeceksiniz. Toshiba barkod yazıcıyı kullanmaya başlarken mevcut sisteminize uyarlamak çok zahmetsiz bir iş olacak. Çünkü B-FV4T barkod yazıcı kullandığınız yazıcının diliyle uyumludur. Böylece yazıcıyı kullanmaya başladığınızda üstten açılan geniş kapağı sayesinde sarf malzemelerini değiştirirken hiç sorun yaşamazsınız.

toshiba-b-fv4tCihazın bakımını yapmak istediğinizde de üstten açılan geniş kapağı size yardımcı olacaktır. Toshiba barkod yazıcı ile bağlantı kurmanız gerektiğinde birden çok bağlantı tipinde seçenekler bulacaksınız. Seri port, paralel port, LAN ve USB ile hızlı ve sorunsuz bağlantılar gerçekleştirebilirsiniz. Birden fazla baskı türünü desteklediği için farklı çeşitlerde etiketler yazdırabilirsiniz. Direkt termal baskı yönteminin yanı sıra termal transfer baskı yöntemiyle de kusursuz etiket baskıları yapabilirsiniz. Ribonlu yazdırma ve ribonsuz yazdırma olarak da bilinen bu baskı türleriyle farklı amaçlara yönelik baskılar alabilirsiniz. Raf etiketlerinden ürün etiketlerine, palet etiketlerinden nakliye etiketlerine kadar farklı boyut ve şekillerde baskılar alabilirsiniz.

Toshiba barkod yazıcının iki farklı çözünürlük seçeneği vardır. ’03 dpi baskı çözünürlüğü ile aldığınız baskıların hızı 152.4 mm/s, baskı genişliği en fazla 108 mm, baskı uzunluğu en fazla 995 mm olmaktadır. Barkod yazınızı 300 dpi baskı çözünürlüğüyle kullanmak istediğinizde bu değerler değişmektedir. 300 dpi baskı çözünürlüğünde baskı hızı 101.6 mm/s, baskı genişliği en fazla 105.7 mm, baskı uzunluğu ise en fazla 453.2 mm olmaktadır. Ribonlu yazdırma esnasında yazıcıya ribon yüklemesi yapmanız gerekir. Bu ribonun genişliği 40 mm’den 110 mm’ ye kadar olabilir. Uzunluğu ise 300mt olabilmektedir. Bu ribon kapasitesine sahip olması kullanıcı için bir avantajdır. Baskıyı sık sık durdurup ribon değişimi yapmaya gerek kalmaz. Toshiba ribonlu yazdırmalarda Toshiba onaylı ribon kullanımını tavsiye eder. Böylece baskılar beklendiği gibi net ve dayanıklı olacaktır. Aksi halde kalitesiz ribon kullanımlarında baskının kolayca dağıldığı ve hafif sürtünmelerden bile zarar gördüğü gözlemlenmiştir.