Akasya Alışveriş Merkezi Ne Zaman Açılacak

Alışveriş merkezlerinin sayıları her geçen gün daha da artmaktadır. İnsanların eğlenceli vakit geçirebilmeleri için ve A’dan Z’ye alışveriş yapabilmeleri için birçok mağazayı içinde bulunduran alışveriş merkezleri adeta insanların bir numaralı uğrak yerleri haline gelmiştir. Açılması gündemde olan ve çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği alışveriş merkezlerinden birisi de Akasya alışveriş merkezi olmaktadır.

Akasya Alışveriş Merkezi Nerede Açıldı?

Çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği ve kısa sürede açılması planlanan Akasya alışveriş merkezi Acıbadem’de açılacak. E-5 Karayolu ile bağlantı yolunca açılacak olan Akasya AVM, aynı zamanda Kadıköy-Kartal metrosunun bulunduğu noktaya yakın bir konuma bulunmaktadır..

Akasya Alışveriş Merkezinin İçinde Neler Bulunacak?

9 bin 900 metrekare alana sahip olan ve proje aşamasında sona gelinerek projenin pratiğe geçirilmesi ile Akasya AVM’de hangi dükkanların olacağı belli olurken alışveriş merkezinin kaba planı da orta çıkmaya başladı. Açıklanan bilgilere göre Akasya alışveriş merkezinde 10 sinema salonu, 300 tane mağaza ve tam 199 tane depo bulunacak.

Akasya Alışveriş Merkezinde Hangi Markaların Mağazaları Var?

6 Mart tarihinde resmi olarak açılan Akasya alışveriş merkezinde birçok markanın bulunduğu oldukça fazla mağaza bulunmaktadır. Akasya alışveriş merkezinde bulunan markalar; Victoria Secret, Kidzania, Armani, Koton, Midpoint, Beymen, Vakko, Hemley’s, Caluccio’s, Lacoste, Gucci, Burberry, LCV, Marks and Spencer, Faushon, Boyner, Samsung markalarıdır.

Akasya Alışveriş Merkezinin Kuruluşu Kim Tarafından Gerçekleştirildi?

Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından hayat geçirilen Akasya AVM projesinin mimari projesi de Amerikalı mimarlar grubu DDG tarafından hazırlanmıştır. Proje toplamda 182 bin metrekareye hazırlanırken bu projenin içerisine tam 300 mağaza sığdırıldı.

Akasya Alışveriş Merkezi Sınırları Aşıyor

Büyük bir proje üzerine yapılmış olan Akasya Alışveriş Merkezi içerisinde devasa mağazalar ve eğlence merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle alışveriş merkezinin içerisinde yer alan 10 tane sinema salonu bu zamana kadar hiç bir alışveriş merkezinde görülmemiş bir ilki insanların hizmetine sunuyor. Ayrıca Akasya alışveriş merkezi bünyesinde konser salonu ve tiyatro salonu da barındırmaktadır. Bu özellikler doğrultusunda Akasya Alışveriş Merkezi her yaştan ziyaretçiye hitap eden bir alışveriş merkezi olan eğlence alanıdır.

İç Giyim Alışverişlerinde İadelerin Olmaması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz

İç Giyim Alışverişlerinde İadelerin Olmaması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz

İç Giyim Alışverişlerinde İadelerin Olmaması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz

Çağımızın yeni tutkusu şüphesiz ki alışveriş yapmaktır. İster çevrim içi olsun ister eski usul olsun alışveriş yapmak insanı rahatlatıyor. Aynı zamanda her tutku gibi İç Giyim Alışverişlerinde İadelerin Olmaması Konusunda Ne Düşünüyorsunuzalışverişin de kendi içinde avantaj ve dezavantajları vardır. Marka ve firmaların çoğu müşterilerini kaybetmemek adına değişim ve iade gibi seçenekler sunuyor. Ancak hijyen nedeni ile iç çamaşırı ve mayo gibi ürünlerin iadesi mümkün değil.

 İç giyim alışverişi

Her geçen gün daha çok büyüyen giyim sektörünün en önemli alanlarından biri iç giyimdir. Gerek insanı rahat hissettirmesi gerek fiziksel anlamda kişiye kendini beğendirmesi iç giyimdeki vazgeçilmez detaylardır. Bu detayları anlamanın yegâne yolu ise alacağımız ürünü denemektir. Bazen bu ürünü elimizde olmayan şartlardan (mağazanın izin vermemesi veya çevrim içi alışveriş şartları) bazen de o an denemek istemediğimiz için denemeyebiliriz. Bu nedenle alışverişimiz umduğumuz gibi sonuçlanmayabilir ve iade seçeneğini düşünmeye başlarız tıpkı diğer alışverişlerde olduğu gibi. Fakat iç giyim alışverişlerinde iadenin olmaması acı bir gerçektir. Peki, neden iç giyim alışverişlerinde iade yok?

 Hijyen problemi

Birey ve toplum sağlığı konusundaki en önemli unsur hijyendir. Vücudumuz konusundaki en önemli hijyen unsuru ise cildimizin temizliğidir. Bazen biz kendi hijyenimize ne kadar dikkat edersek edelim hastalıklardan korunamayız. Hepimizin bildiği üzere uyuz ve mantar gibi hastalıklar dokunma ya da bir başkasının eşyasını kullanma yoluyla bulaşan hastalıklardır. Bu tarz hastalıkların bulaşma ihtimali göz önünde bulundurulduğunda iç giyim alışverişlerinde iade seçeneğinin olmamasına hak vermemek söz konusu bile değil. Eminim ki hiçbir kişi sırf daha önce birisi tarafından iade edilen bir ürünü kullandığı için hasta olmak istemez. Bu nedenle iç giyim alışverişi yaparken iade kabul etmeyen, güvenilir markaları tercih etmek çok önemlidir. Herhangi bir uyumsuzlukla karşılaşmak sağlığımız konusunda bir sorunla karşılaşmaktan iyidir. Peki, siz iç giyim alışverişlerinde iadelerin olmaması konusunda ne düşünüyorsunuz.