M3 Smart

Mobile Compia firması tarafından üretilmiş olan M3 Smart, küçük, dolay taşınabilir boyutu ve uygun fiyat avantajları ile müşterilerinin beğenisini toplamıştır. Yalnızca 230 gram ağırlığında olan bu minik el terminali, boyutundan beklenmeyecek işlevleri ile sizlere sunulmaktadır.

Windows mobile 6.5 işletim sistemine sahip olan M3 Smart, birçok uygulamayı desteklemektedir. Bu özelliği ile cihazınızın kullandığınız alan için özelleştirilmesi kolaylaşacaktır. 256 MB dâhili hafızaya sahiptir. Gerekli görüldüğünde SD hafıza kartı ile hafızasını 1 GB’a kadar artırmanız mümkündür. Bağlantı özellikleri olarak USB ve USB’ye alternatif olarak da WLAN, EDGE ve bluetooth seçeneklerini sunmaktadır. Ayrıca GSM desteği sağlamakta ve her ne kadar uzakta olursanız olun 3G internetin sayesinde dosya aktarımı ve haberleşme fırsatları sunmaktadır. 1 boyutlu ve 2 boyutlu olan barkodları tarayabilen bu cihaz, lazer teknolojisi sayesinde barkodları daha hızlı okumakta ve zamanınızın size kalmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra lazer teknoloji ile yıpranmış olan barkodları dahi okuması mümkün olmaktadır.

Rakam ve harflerin bulunduğu alfanumeric klavyesi sayesinde kullanıcı dostu olan cihaz, veri girişi sayesinde oluşabilecek hataları en aza indirmektedir. Yüksek dayanıklılık standartlarına sahip olan M3 Smart, nem, su ve toz gibi maddeler ile temas etse de kabzasının üretildiği ham maddeler sayesinde geçirgenliği engellemektedir. Ayrıca M3 Smart 1,2 metre mesafeden beton zemine düştüğünde dahi performansında azalma olmadan çalışmaya devam etmektedir.