M3 SKY

M3 SKY Microsoft Windows Mobile 5.0 ve 6.1 yazılımlarıyla uyumlu olarak çalışabilen yüksek performanslı mobil bilgisayardır. 3G+HSDPA kablosuz iletişim olanakları ile konum olarak bulunduğu her yerden ana merkezle veri alış verişi yapabilmektedir. Buna ek olarak GPS teknolojisi ile var olduğu ve gidilmek istenilen yerlerin takibi çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. M3 SKY Otomatik odaklanma uygulamasına sahip 2 Megapixel renkli kamerası ile imaj yakalama ve video kaydetme özelliklerine sahip bir üründür. IP65 dayanıklılık standartına uygun olan bu cihazın çalışma performansını olumsuz etkileyecek dış darbelere karşı korunaklıdır. Yüksek mesafelerden sert zemine düşmeye karşı zarar görmeyen yapıda olup sızdırmazlık özelliğine sahiptir. M3 SKY el terminalinin barkod tarayıcı birimi tek boyutlu kodlarla beraber karmaşık karekodları da okuyabilmektedir. Hafif olması cep telefonuna benzeyen görünümü ve bilgisayar özellikleriyle oldukça kapsamlı bir üründür. Her cepte taşınabilecek dizayna sahiptir. Ek aparatlarıyla birlikte taşıma kolaylığı sağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

                M3 bilgisayar özellikli el terminali Intel Bulverde işlemciyle uyumlu olarak çalışmaktadır. İşlemcinin 520 Mhz lik hızı vardır. Bu hız uygulamaları çalıştırmakta yeterli seviyeye sahip olmaktadır. Hafıza kapasitesi 128 MB Ram ve 128 MB Flash özelliğindedir. Hafıza kapasitesi de verileri saklama özelliği olarak yeterli düzeydedir. Ekran özelliği 3.5 inc TFT özelliktedir. Ekran çözünürlüğü 240*320 pikseldir. Bağlantı tipi olarak USB ve WLAN kullanılabilmektedir. Ağırlığı bataryası dahil 320 gramdır. Çalışma ısı dayanıklılığı -20 C derece ile 60 C derece aralığındadır. Bu ısı dayanıklılığı ile soğuk hava koşullarında, sıcak iklim şartlarında başarıyla görev alabilecek özellikte bir üründür. 1.5 metre mesafe yükseklik mesafesinden yere düşmeye karşı dayanıklılık testlerinden başarıyla geçmiştir. Opsiyonel olarak numerik ve Qwerty özellikli tuş takımı özelliğine sahiptir. Boyutları 163.5, 78.6 ve 24.9 mm özelliğindedir. Yoğun operasyon esnasında oluşabilecek sorunlar hesaplanarak dizayn edilmiş olup aksaklıklar en aza indirilmiştir. Yine yoğun şartlarda kullanının elini yormayacak dizayna sahip bir üründür.

M3 el bilgisayarı M3 firmasının marka güvencesi altında olan bir üründür. Ürünün iki yıl garantisi bulunmaktadır. Kullanım alanları genellikle endüstriyel alanlar, saha alanları, perakende satış alanları dır.