Litecoin Piyasası

Litecoin Gelişmeleri

Sanal paralara olan ilgi arttıkça sanal paralar da gündemden düşmüyor. Son zamanlarda Litecoin fiyatlarının çok fazla artması ile gündemde litecoin haberleri yer almaya başladı. Fiyatı % 100’e yakın artan Litecoin, bu artışını sürdürmektedir.

Dünya genelindeki herkes için çok az düzeyde maliyet ile para transferini sağlayan Litecoin, diğer altcoinlerde olduğu gibi herhangi bir merkeze bağlı olmayan bir kripto para birimidir. Matematik alt yapılı teknoloji kullanan Litecoin, kişinin kendi parasını kendinin kontrol etmesini sağlayan bir sistemdir.

Günümüzde hizmet veren birçok kripto para biriminden çok daha hızlı onay süresine sahip olan Litecoin, gelişmiş olan depolama imkanlarına sahiptir. Son 1 yıla bakıldığı zaman ortalama olarak 50 – 100 Dolar civarında seyreden Litecoin, son günlerde yükselişe geçmiştir.

Litecoin Yükselişi

Yalnızca 24 saat içerisinde büyük bir rekora imza atan Litecoin, % 100 oranında bir artış göstermiştir. Geçmiş günlerde Bitcoin de dahil olmak üzere kripto paralarda görülen yükseliş, Litecoin’e de olumlu olarak yansımıştır. Piyasa değeri 9 Milyar dolara ulaşan Litecoin, kripto para pazarının en büyük altıncı kripto para birimi olarak ismini duyurmaktadır. Diğer kripto paralardan ayrı ve önemli özellikler sunan Litecoin kripto para biriminin Bitcoin’den ayrılan noktası mining algoritmasının kişisel olan bilgisayarlarda da sürekli bir şekilde madencilik yapabilme fırsatı sunmaktadır. Bu özellikleri ile beraber Litecoin kripto parada görülen yükselişin devam edeceği öngörülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.