Lamine Termal Etiket

Piyasada en çok kullanılan etiket çeşitlerinden bir diğeri de lamine termal etiket çeşitleridir. Lamine termal etiketler eco termal etiketlere göre daha dayanıklı ve fiyat olarak da %30 kadar daha pahalıdır. Termal etiketler oldukları için baskı sırasında ribona ihtiyaç duymazlar. Tüm barkod yazıcılarda lamine termal etiket üzerine baskı alabilirsiniz.

Deri etiket genelde kot pantolonlar üzerinde olmak üzere ceket, ayakkabı, çanta gibi çeşitli giysi ve eşyaların üzerinde kullanılabilmektedir. Üzerine alınmak istenen baskı genelde kalıp makinesi kullanımını gerektirmektedir. Gofre, zamak ve yakma gibi işlemler uygulanabilen baskı yöntemlerindendir.

Metal etiket Kullanım alanları çok çeşitlidir. Genelde büyük ve ağır makineler üzerinde ürünün markası, modeli, üretim tarihi, seri numarası gibi bilgileri taşımaya yaramaktadır. Her türlü olumsuz çevre faktörü karşısında üstün mukavemeti bulunmaktadır. Kullanıldığı alanlar oldukça geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Perçinleme yöntemiyle montaj yapılabildiği gibi ürün üzerine çift taraflı bant kullanılarak da tutunabilmektedir.