KUŞE ETİKET

Kuşe etiketler, rutin hayatımızda en çok kullanmış olduğumuz etiketler arasında yer almaktadır. Baskılı ve baskısız olmak üzere isteğe bağlı olarak kullanılabilen bir etiket türüdür.en çok kullanuıldığı sektörler ise gıda, kimya, temizlik , kozmetik ve içecek gibi sektörler başı çekmektedir.
Baskılı etiket tercih edilirse baskı işlemini genelde temin ettiğimiz firma tarafından yaptırabilirsiniz.
Baskısız etiket denildiğinde ise adında anlaşılacağı gibi üzerinde herhangi bir yazı, resim, şekil vs. bulunmayan boş etiketler gelmektedir.Baskılı etikete göre daha çok tercih edilen bir etiket türüdür.Üzerindeki baskı veya yazı türüne tamammen kişi kendisi karar vercek ve istediği zaman üzerine bir yazıcı yardımıyla aktarmak istediği karekteri yazdırarak istediği herhangi bir araç gereç dolap dosya koli veya istemiş olduğu bir yere rahatlıkla yapıştırılabilir.
Kendinden yapışkanlıdır.Bu özelliği sayesinde istediğiniz bir bölgeye bir kodlama veya isim yapıştıramak istediğinizde etiketin üzerine ister yazıcı yardımı riban baskıyı kullanarak çıktı alarak, istersenizde sadece eliniz ile bir kodlama yaparak kolaylıkla açıp yapıştırma işlemini gerçekleştirebiirsiniz.
Yapışkanlık özelliğinin daha fazla olması istendiği durumlarda yapışkanlılık özelliği artırılmaktadır.
Kuşe etiketler parlak kuşe etiket ve mat kuşe etiket olmak üzere ikiye ayrılırlar.
Kaliteli ve kalın bir kağıt hamurundan oluştuğu için kullanışlı ve kolay yıpranmayan bir özelliğe sahiplerdir.
Sıvı maddelerle temas etmediği sürece uzun bir zaman dayanabilir maliyet olarak da etiket çeşitlerinin içerisinde en uygun olan etiket çeşitidir.
Üzerine baskı işlemi istenilen şekilde ve istenilen boyutlarda ve sayıda yapılabilir. Bu gibi durumlar etiket fiyatınızın belirlenmesinde aktör olabilmektedir.