Kumru Yavrusu Nasıl Beslenir?

Kumru yavrusu nasıl beslenir sorusu birçok yerde sorulmuş fakat hiç kimse ciddi bir cevap verememiştir. Kumrular çok özel hayvanlardır. Anneleri onlar doğduğunda onlara bakarlar fakat terk edilmiş ise ya bir insan yüzündendir ya da bir canlı yüzünden. Şimdi elinizde bir yavru var ve ne yapmalısınız?

Kumru Yavrusu Nasıl Beslenir

İlk olarak o yavruya sıcak bir ortam sağlamalısınız. Ama anne sıcaklığı vücut ısı normal olmalı. Bunu bulunduğu yere yakın bir ampul takarak ve üstüne bir örtü örterek ilk adımı tamamlayın ya da sıcak su torbasını havluya sarıp deneyebilirsiniz. Beslenmesi ise bulgur, buğday gibi besinleri ağızınızda ya da sıcak suda biraz bekletip ezerek yumuşak bir şekilde onlara besin sağlaya bilirsiniz.

Su ihtiyacını ise eczaneden şırınga alarak ya da damlalık alarak su ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kumruların çok özel hayvan olduklarını unutmamalısınız. Her zaman sevgi ve özel hissedilmek isteyeceklerdir. Siz de onlara bu özeni gösterebilirsiniz. Kafanızda herhangi bir soru işareti kalmadı ise size yardımcı olmuşumdur ve sizlere yardımcı olduğumuz için mutluyuz.

Bilgi içinde yayınlandı olarak etiketlendi