Kozalaktan Yılbaşı Süsü Olur Mu?

Yılbaşı süsleri, daha çok batı kültürlerine aitmiş gibi görünse de, globalleşen kültür sayesinde, tüm dünyayı saran bir estetik öğedir. Öyle ki; yılbaşından önceki dönemde, tüm mağazalar ve alışveriş merkezle Kozalaktan Yılbaşı Süsü Olur Mu?ri, birbirinden güzel ve pahalı yılbaşı süsleri ile donatılır. Bu göz alıcı süsler, herkesin birbirine hediye aldığı yılbaşı arifesinde, olduğundan daha da pahalı bir zevk gibi görünebilir. Yılbaşı dönemini, tüketim çılgınlığından kurtarıp, üretken olduğunuz bir döneme çevirebilirsiniz.

Hazır yılbaşı süsü kullanmanın getirdiği dezavantaj ise; basmakalıp olmasıdır. Herkesin evinde veya iş yerinde, kolaylıkla görülebilecek bu süsler yerine, daha orijinal ve kendinize has süsler kullanabilir, gereksiz harcamalardan da kurtulabilirsiniz.

 Kozalaktan Yılbaşı Süsü Olur Mu?

Evinizi, yılbaşı havasına sokmak için, doğadan parçalar kullanabilirsiniz. Yılbaşı, son derece kuvvetli bir şekilde, çam ağacı ile özdeşleştiğinden, doğadan hazır olarak bulabileceğiniz kozalaklar, en iyi yılbaşı süslerinden biridir.

Evinizdeki yemek masasının veya orta sehpanın üstüne koyacağınız büyük ve gösterişli bir tabağın içine, gelişigüzel koyacağınız bir kaç tane kozalak, son derece anlamlı bir yılbaşı süsü olabilir.

Doğadan topladığınız kozalakları, kırmızı ve altın sarısına boyayarak, evin farklı yerlerine koyabilir ve süslediğiniz yılbaşı ağacına da ekleyebilirsiniz.

Kozalaktan Yılbaşı Süsü Olur Mu? Ev Yapımı Kurabiyeler Yılbaşı Süsü Olur Mu?

Portakallı ve zencefilli olarak hazırladığınız kurabiye hamurunu, evdeki diğer herkesle birlikte, farklı biçimlerdeki kurabiye kalıpları ile kesiniz. Fırına koymadan önce, tepe noktasından minik bir delik oluşturarak, temiz bir ip veya kurdele ile bağlayınız. Piştikten sonra, gıda boyası ile renklendirilmiş kremalar ile süsleyebilirsiniz. Şimdi, aileniz ile birlikte ürettiğiniz, son derece şık ve lezzetli yılbaşı süslerine sahip oldunuz.

Aileniz ile kaliteli bir zaman geçirmekle kalmadınız, yılbaşı süslerini toplarken, büyük bir bardak süt ile tüketebileceğiniz kurabiyelere sahip oldunuz.

Bilgi içinde yayınlandı