İş Görüşmesinde Nasıl Giyinmeli?

İş görüşmesine giderken her şey bir stres kaynağına dönüşebiliyor. Bunlardan bir tanesi de ne giyeceğiniz? Telaşa gerek yok. Çünkü günü kurtaracak önerilerimiz var. Belki de resmi olmayan ve çok salaş bir tarzınız var ve dolabınızdan iş görüşmesine uygun bir kombin çıkarmakta zorlanıyorsunuz. Belki de çok kurumsal bir yere başvurdunuz ve bu ilk deneyiminiz, hazırlıksız yakalanmış olabilirsiniz.

Herkesin çok şık, resmi ve marka kıyafetler içinde olduğunu tahmin ediyor ve bu sizi çok geriyor olabilir. Ancak şuna emin olun: Kimse en azından şimdilik bu standartta giyinmenizi beklemiyor. Başlangıçta dikkat edecekleri şey, temiz ve özenli olmanız. Yine de çok endişeliyseniz çalışan ve bedenlerinizin yakın olduğu bir tanıdığınızdan bu konuda günü kurtarmak için giyecek bir şeyler ödünç alabilirsiniz. Özellikle tecrübesizseniz dışarıdan bir göz sizin için daha da önemli fikirler verebilir.

Siyah bir kumaş pantolon, beyaz bir gömlek, siyah düz bir ayakkabı ve düz bir kravat ayarlamak çok da zor olmasa gerek. Bayanların da kurtarıcı düz siyah bir etekleri mutlaka vardır. Ayrıca onlar da siyah düz bir pantolon tercih edebilirler. Özellikle resmi giyinmeniz gereken bir yere başvuruyorsanız kot pantolondan kesinlikle uzak durun. Kumaş pantolondan nefret edenler için en iyi seçim kanvas pantolonlar olacaktır. Koyu renkleri tercih ettiğiniz sürece bu kumaş türü harika bir kurtarıcıdır.