Honeywell Optimus 5900 RFID

Çok farklı alanlarda kullanılabillirliğe sahip, hafif endüstriyel uygulamalara yönelik olarak üretilen Honeywell Optimus 5900 RFID taşınabilir bilgisayar barındırdığı RFID özelliği, otomatikleştirilmiş veri toplama özelliği ile genellikle perakende uygulama ortamlarında kullanılmak için ideal bir üründür. Honeywell’in kendi ürettiği yazılım olan Adaptus Imaj görüntüleme kalitesiyle tek boyutlu kod ve karekod olmak üzere hemen hemen bütün barkod sembollerini başarıyla okuyabilmektedir. Bununla beraber olarak dijital imajları ve elektronik imzaları yakalayabilme özelliğine sahiptir. Honeywell Optimus 5900 RFID ergonomik dizaynıylada kullanıcı dostu olarak bilinmektedir. Avuç içerisinde ve tabanca şeklinde kullanılabilmeimkanı olan terminal cradle eklentisiyle masaüstüne yerleştirilebilmektedir. Bu özelliği sayesinde herhangi bir yere taşınabilme imkanına sahiptir. Geniş LCD ekranı kaliteli görüntü imkanı sağlamakta olup karanlık ortamlarda dahi arkadan aydınlatma özelliği ile kaliteli görüntü imkanı vermektedir. Ayrıca bu ürün dayanıklılığı arttırılmış, uzun ömürlü bir cihazdır.

Teknik Özellikleri

Honeywell Optimus 5900 RFID el terminali XScale PXA 300 işlemci ile uyumluluk göstermektedir. İşlemci hızı 624 Mhz dir. Veri saklama kapasitesi 128 MB Ram ve 256 MB Flash özelliğindedir. Ekran özelliği 3.5 inc olup görüntü kalitesi 240*320 pixeldir. Bağlantı seçenekleri arasında USB, RS232, Bluetooth ve WLAN özelliği gelmektedir. İşletim sistemi olarak Microsoft ile çalışan Honeywell bu üründe Windows CE 5.0 Professional’ı kullanmıştır. Kamera özelliği bu üründe bulunmamaktadır. Ağırlığı 595 gramdır. Çalışma ısı dayanıklılığı -10 C derece ile 50 C derece arasında olup soğuk ortamlarda ve nemin yüksek olduğu aşırı sıcak ortamlarda dahi aksamak yapmaksızın çalışabilmektedir. IP 54 sertifikasına sahip olmasıyla toza, suya ve neme karşı dayanıklılık göstermektedir. Bu ürün defalarca dayanıklılık testinden geçmiş olup 1.2 metre yükseklik mesafesinden düşmeye karşı dayanıklıdır. Tuş takımı 28 numerik olarak belirlenmiştir. Boyutları 215 mm, 80mm ve 95 mm aralığındadır. Honeywell in geliştirmiş olduğu Shift Plus özelliği ile batarya dayanıklılığına sahip olup gün boyunca kesintisiz kullanım imkanına sahiptir. Bu özellik ile maliyetlerden çok büyük tasarruflar edilmektedir.

Honeywell Optimus 5900 RFID el terminali Honeywell in ürün marka güvencesi altında yer almaktadır. Kurulumu Honeywell in teknik ekibi tarafından yapılan bu ürünün maliyeti de oldukça uygundur. Periodik bakımı da Honeywell firması tarafından takip edilmektedir. Ürünün iki yıl garantisi mevcuttur.