Honeywell MX9 Hazardous Locations

Honeywell MX9 Hazardous Locations IP67 kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş olup en üst düzey dayanıklılığa sahip olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Yüksek mesafelerden sert zeminlere düşme gibi kazalar gerçekleşse bile çalışma performansını aynı seviyede koruyabilmektedir. Ayrıca 2000 metre mesafe aralığında yerde sürüklenmeye karşı da dayanıklılık gösterir. Honeywell MX 9 Hazardous Locations el terminalinin kullanıldığı alanlar çok geniş olup kimyasal maddelerin bulunduğu yerlerde ve hava araçlarının yakıt ikmali yapıldığı alanlarda kullanılması uygundur. PXA 320 işlemciye sahip olması ile seri performans gerektiren endüstriyel alanlarda başarılı sonuçlar vermektedir. Microsoft Windows CE 5.0 ve Mobile 6.5 işletim sistemlerinden ikisiyle de uyumluluğu vardır. GPS alıcılı WWAN haberleşme sistemi ve arka aydınlatmalı tuş takımına sahiptir. Her türlü şartlarda kullanım kolaylığı sağlayarak veri toplayabilmektedir. Honeywell MX9 Hazardous Locations’un 128 MB SDRAM ve 128 MB Flash belleği vardır. Kullanıcının opsiyonuna bağlı olarak flash belleğinin 4 GB a kadar yükseltilebilmesini sağlayan SD kart hazinesi vardır. Sağlamlığı sayesinde işletmelerin bakım ve maliyet masraflarını en az seviyeye indirgemektedir. Gelişmiş kablosuz bağlantı olanaklarıyla da oldukça başarılı bir üründür. Sahip olduğu gelişmiş özellikler ile en başarılı mobil bilgisayar kullanımını kullanıcıların ve işletmelerin hizmetine sunmaktadır.

                Teknik Özellikleri

Honeywell MX9 el terminali gelişmiş yapısının yanında işlemcisiyle de ön plana çıkmaktadır. PXA 32 işlemcisi ve 800 MHZ lik hızıyla oldukça seri işlem yapabilen bir üründür. 3.7 inc lik geniş ekranı mobil bilgisyar sınıfındaki ürünler için oldukça yeterli olmaktadır. Gelişmiş bağlantı tipi özellikleri arasında USB, RS 232, Ethernet ve Bluetooth özellikleri kullanılmaktadır. İşletim sistemi olarak Microsoft Windows CE 5.0 ve Mobile 6.5 ile uyumluluk göstermektedir. Dahili ve harici kamera özelliği bulunmamaktadır. Ağırlığı sadece 950 gramdır. Isı dayanıklılığı -20 C dereceden başlar ve 50 C dereceye kadar dayanıklılık gösterir. Soğuk hava depoları gibi yerlerde de başarıyla çalışabilmektedir. 1.8 metre yükseklik mesafesinden düşmelere karşı dayanıklılık gösterir. Tuş takımı özelliği 32 lik Alfa yada 62 lik Alfa numerik takım olmak üzere iki çeşittir. Ek olarak fonksiyon tuşları da yer almaktadır. Boyutları 251 mm, 99 mm ve 69 mm ebatlarındadır.

Honeywell MX9 firmanın en gelişmiş en iyi ürünleri arasında yer almaktadır. Garanti süresi iki yıl olmasına karşın dayanıklılığıyla kullanıcıya güven veren uzun ömürlü bir üründür. Periodik bakımları Honeywell teknik ekibi tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Gün boyu kesintisiz olarak kullanılabilme özelliği de ek olarak olumlu özelliklerinin arasında yer almaktadır.