Honeywell Dolphin 9900hc

Honeywell Dolphin 9900 hc genel olarak sağlık sektöründe kullanılmak üzere dizayn edilmiş, sağlamlık, kullanım kolaylığı, teknolojik donanım gibi ana unsurları içerisinde toplayan taşınabilir bilgisayar modelidir. Honeywell Dolphin 9900 hc sağlık sektörünün dezenfektasyon işlemlerine uygun yapıda üretilmiş olan ilk el terminali modellerindendir. Çoğu elektronik aygıt için yorucu ve yıpratıcı mahiyette olan temizleme işlemlerine uyumluluk gösterebilen dizaynı vardır. Saha uygulaması içerisinde olan operatörlerin sistemle olan iletişmiini sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmektedir. Kablosuz LAN birimlerine ek olarak bluetooth özelliğine de sahiptir. Honeywell Dolphin 9900 hc, Adaptus imajlama teknolojisi ile resim yakalamada yüksek performansa sahiptir. Etkili güç yönetimi sağlayabilmekte olan taşınabilir bilgisayar 10 saatin üzerinde hiç kesinti yaşamadan çalışma olanağı sunmaktadır. Güncel barkod ve karekodları doğru şekilde okuyabilmektedir.

Teknik Özellikleri

Honeywell Dolphin 9900 hc işletim sistemi olarak intel i tercih etmiştir. Intel PXA 270 işletim sistemiyle uyumluluk gösteren 9900 hc nin işlemci hızı 624 mhz dir. Hafıza kapasitesi 256 MB ve 1 GB Flash bellek özelliğindedir. Ekran özelliği 3.5 inc olup 1/4 VGA ekran çözünürlüğünr sahiptir. Bağlantı özellikleri arasında USB, RS232 ve IrDA seçenekleri yer almaktadır. İşletim sistemi olarak Microsoft Windows 6.0 özelliği kullanılmaktadır. Ağırlığı sadece 606 gramdır. Çalışma şartlarındaki ısı dayanıklılığı -10 C derece ile 50 C derece aralığındadır. IP 64 sertifikasına sahip olan bu ürün toza, suya ve neme karşı dayanıklılık gösterir. 1.5 metre yükseklikten betona düşmeye karşı dayanıklılık göstermektedir. Sahip olduğu tuş takımı 56 tuşlu full Alfa numerik özelliğindedir. Boyutları 24 cm, 8.6 cm ve 5.3 cm özelliğindedir. Remote Master Mind özelliği ile tek bir merkezden cihazın kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Bu özellik sayesinde hem maliyetler en aza indirgenir hem de kullanıcıların zamandan tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Shift Plus güç yöntemi özelliği ile batarya dan tasarrruf edilmesi sağlanarak gün boyu kesintisiz çalışma imkanı sunmaktadır.

Honeywell Dolphin 9900 hc el terminali kullanım kolaylığı, teknolojik özellikleri ile tercih nedeni olmaktadır. Özellikleri ile maliyetlerden de tasarruf etmesi sağlanmaktadır. Honeywell in iki yıllık garanti ve bakım hizmeti kapsamında yer alan bu ürünün çalışma sırasında çıkabilecek sorunlara karşı önceden planlanarak dizayn edilmesi sayesinde uzun ömürlü bir cihaz olarak bilinmektedir.