Honeywell 8750 Standard Focus

Honeywell 8750 Standard Focus tek boyutlu barkod sembolleriniaynı zamanda iki boyutlu barkod (karekod) dillerini okuyabilme özelliğine sahiptir. Lastik kaplamadan yapılmış ergonomik tasarımı eldivenle birlikte çok kolay bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır. Honeywell’s 8750 Standard Focus 1.8 metrelik yükseklik mesafesinden kaza ile yere düşme gibi bir durumla karşılaştığında etkilenmeyecek dayanıklılığa sahiptir. Ayrıca sıcaklığın çok düşük olduğu durumlarda da stabil olarak çalışabilmektedir. LED gösterge özelliği ile güvenilir tarama olanağı sağlamaktadır. Honeywell’s 8750 Standard Focus endüstriyel alanlarda kullanılmak için üretilen ideal barkod okuyucudur. Kaliteli optik sensör özellikleri ile yoğun sıkışıklıkta olan, yıpranmış ya da silik barkodları okumada yüksek performans göstermektedir. IP65 rating özelliği ile kapatma teknolojisine sahip olan Honeywell 8750 Standard Focus barkod okuyucu, sızdırmazlık özelliğinin yanında sıvı etkileşimlerine ve parçacık tehlikesine karşı korunaklı yapıdadır. Dışarıdan gelebilecek olan her türlü etkenlere karşı oldukça dayanıklı olan bir üründür. Sarı ve siyah karışımı renkleri ile oldukça çekici bir üründür. El ile rahatlıkla kavranabilecek düzeyde bir ürün olan bu model saatler süren yoğun operasyonlarda kullanıcıyı yormayarak rahat çalışma imkanı sunmaktadır.

                Teknik Özellikleri

Honeywell 8750 Standart Focus barkod okuyucu Alan tarayıcı barkod okuma özelliği ile uyumluluk göstermektedir. Bu tarayıcı özelliği ile saniyede 36 okuma gerçekleştirebilmektedir. Işık kaynağı 650 nm laser diode özelliğindedir. Led ışıklandırma ve ses özelliği ile geri bildirim imkanı sağlamaktadır. Barkod okunduğu anda okuyucu okunduğunu bildirmek için yeşil lazer ışık yansıtır ve aynı anda okuyucu dan gelen ses ile barkotun doğru bir şekilde okunduğu sağlanır. Bu barkod okuyucunun bağlantı özellikleri çok gelişmiştir. Bağlantı seçenekleri RS 232, Keyboard Wedge, Wand Emulation, Scanner Emulation, USB and Sypnase özelliği ve kablolu bağlantı imkanı var olmaktadır. Bu gelişmiş özellikler ile cihazlar arasında kablolu yada kablosuz olarak iletişim sağlanmaktadır. Çalışma sıcaklığı -30 C derece ile 50 C derece aralığında olup, soğuk iklimlerde, aşırı sıcak hava şartlarında ve nemin çok yüksek olduğu ortamlarda, soğuk hava depolarında başarıyla çalışabilmektedir. Bu ürün dayanıklılık açısından IP 65 standartlarına uygundur. Boyutları 74 mm, 122 mm ve 186 mm ebatlarındadır. Agırlığı 420 gramdır.

Honeywell in 2D karekod dillerini rahatlıkla okuyabilen bu ürünü ayrıca yıpranmış , zedelenmiş barkod kodlarını da rahatlıkla okuyabilmektedir. Ürünün garanti süresi iki yıldır. İsteğe bağlı olarak bu süre uzatılabilmektedir. Geniş bağlantı özellikleri ile ön plana çıkan bu ürünün maliyeti de oldukça uygundur. Kullanım açısından da kullanıcının verimliliğini arttıracak özelliktedir.