Honeywell 5500 OptimusS

Honeywell 5500 OptimusS kompakt yapıya sahip olan portatif el terminali modelidir. Genellikle perakende satış işlemleri ve hafif depolama uygulamaları için kullanılmaktadır. Honeywell 5500 OptimusS aynı zamanlı kablosuz veri aktarımı için class 2 bluetooth teknolojisi geliştirilmiş bir cihazdır. 10 metre mesafeye kadar haberleşme imkanı bulunmaktadır. Navigasyon ve yazılım geliştirme araçlarıyla kişiselleştirilmiş uygulamalara sahiptir. Cihazın montajı ve kullanımı oldukça basittir. Veri alımı ve gönderimi için birden fazla yazılım aracı vardır. Arkadan aydınlatılabilir klavye seçeneği, ayarlanabilir yazı tipi ve LCD ekranı Honeywell 5500 Optimus S el bilgisayarının ön plana çıkan özelliklerindendir. RS-232 ve USB girişleri sistemle iletişim kurmasını sağlayan diğer birimleridir. 1.2 metre mesafeden yere düşmeye dayanıklı yapısı aynı zamanda toz ve su gibi negatif etkilere karşı dayanıklılık kazandırmaktadır.Lcd ekranın aydınlatma özelliği ile karanlık ortamlarda dahi net görünüm özelliğine sahiptir. Başlangıç seviyesinde ki kullanıcıların işlerini daha rahat yapabilmelerini sağlamak üzere yazılmış olan programı ile kullanıcıların işlerini kolaylaştırır. Kablosuz bağlantı özellikleri ile kesintisiz sorunsuz veri aktarım özelliği sağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

Honeywell Optimuss el terminali 16 bit Cmos işlemci ile uyumluluk göstermektedir. Cmos işlemci Low power Consumption özelliğindedir. Bellek kapasitesi 2 MB ram ve 2 MB Flash özelliğindedir. Arkadan aydınlatmalı LCD ekran özelliğine sahiptir. Geniş bağlantı seçenekleri bulunmakta olup USB , RS 232 ve Bluetooth seçenekleri kullanılabilmektedir. Bu ürün içerisine koyulabilecek işletim sistemi ve kamera özelliği bulunmamaktdır. Ağırlığı 140 gramdır. Çalışma ısı dayanıklılığı 0 C derece ile 50 C derece özelliğindedir. Yüksek mesafelerden yere düşmeye karşı defalarca test edilmiş, bu mesafe 1.2 metre olanarak belirlenmiştir. Tuş takım seçeneği 21 li Alfa numerik takım kullanılmaktadır. Boyutları 137 mm, 55 mm ve 28 mm dir. Li ion batarya özelliğine sahiptir. Batarya özelliği ile gün boyu kesintisiz kullanım imkanı sunmaktadır. 650 nm lazer barkod okuyucu özelliğine sahiptir. Saniyede 100 tarama yapabilmektedir. Ekran özelliği 100*64 pikseldir.

Honeywell in başarılı ürünlerinden bir diğeri olan 5500 Optimuss el terminali iki yıl süreyle Honeywell in periodik bakım garantisi ne sahiptir. Kurulumu oldukça kolay olup Honeywell in teknik ekibi tarafından yapılmaktadır. Maliyeti oldukça uygundur.