HASTANE ETİKETLERİ

Çeşitli etiket çözümleri sayesinde, hastanın hastanenin ilk başvurusundan tahliye olduğu zamana kadar güvenlik, konfor, verimlilik arttırırımı gibi konularda tercih edilir. Hastanelerdeki barkod etiketleri ile hataları minimuma indirmek amaçlanmaktadır. Hasta kabul işlemleri hızlanacak ve hasta durumda olan kişi bir an önce teşhis konularak gerekli tedaviye acil olarak başlayacaktır.

Hastanelerde hasta bilgilerinin yazılı olduğu etiketlerdir, hastane etiketleri. Laboratuvara ait bilgilerin yazılı olduğu, kan torbaları üzerine, serumların üzerine tahlil ve tetkik tüplerinin üzerlerine yapıştırılmak üzere kullanılan etiketlerdir.

Hastanelerde kullanılan etiketler tek tip olmamaktadır. Birçok çeşit ve türde etiket çeşidi kullanılmaktadır. Eco etiketler, Eco lamine etiketler, Kuşe etiketler, Demirbaş etiketler ve perforeli olmak üzere çeşitli etiket çeşitleri bulunulan departmana göre kullanılmaktadır. Etiketlerin baskılı ve baskısız olanları da ihtiyaca göre kullanılmaktadır.

 

Ayrıca hastane ile eczane arasında da köprü görevi gören etiket sayesinde, tüm bilgiler kişi kimliği ile depolanır. Herhangi bir reçeteye ihtiyaç duymadan zamandan, fazla enerji tüketiminden, aynı zamanda da kâğıt israfından da tasarruf edilir. Ayrıca hastanın tüm yaşamı boyunca kullandığı ilaçları bu sayede izlemek mümkün olabilir.