HASTANE ETİKETİ

Hastanelerde kullanılan belli başlı etiket türleri bulunmaktadır. Bu etiketlerden başlıcalar ise test kayıtlarına ait etiketler, hastane barkodları, sıramatik cihazlarında kullanılan etiket kayıtları, atm ve pos cihazlarında kullanılan etiketler, yazarkasa ruloları, vellum etiketler, kuşe etiketler, ekotermal etiketler, lamine termal etiketler, kromolüx etiketler, lazer sürekli form etiketler, meto etiketler, çap etiketleri, kalite kontrol etiketleri, terazi etiketleri, organik etiketler, metalize etiketler, opak etiketler şeffaf etiketler, silver etiketler ve tyvek etiketleridir.

Hastane koridorlarında tabaka halinde kullanılan belli başlı etiket çeşitleri de görülmektedir. Çeşitli talimatları, ikaz ve uyarıları yapan etiketler bulunmaktadır. Poliklinik adlarını gösteren büyük etiket çeşitleri, hastahenelerin sıklıkla kullandıkları etiketlerdir. Acil Polikliniği, diş polikliniği, Ameliyat hane, kadın doğum yazan ve benzeri türden birçok etiket vardır.

Hastane içerisinde ulaşımı sağlayan asansörler içinde gerekli talimat etiketleri bulunabilmektedir.

Kan torbaları için pvc malzemeden üretilen etiketler, torbaların üzerine kolayca yapışabilen bir uyumluluğa sahip, etiket üzerinde baskı sistemi oldukça dayanıklı ve doğal olarak silinme yaşanmayacak bir yapıdadır. Sağlıkla ilgili olduğu için büyük bir öneme ve çok değerli bilgilerin yer aldığı bu etiket türünün güvenilirliği konusunda garanti verilmektedir.

 

Hastane etiketleri arasında çok büyük bir öneme sahip diğer bir etiket türü ise oktav etiketlerdir. Bu etiketler yüksek sıcaklıklarda strelizasyon yapılan cihazların üzerinde bulunurlar ve işlem süresince herhangi bir bozulma meydana gelmez.

Donmuş ortam etiketleri, -20 ve -80 derece arasındaki soğuk koşullara uyumlu hastanelerdeki dondurma işlemleri sırasında karışıklığı önlemek amacıyla üretilmiş bir etiket türüdür.