HAL ETİKETİ

Hal ortamında birçok ürün kasa gruplandırmalarına göre yapılmaktadır. Kasaların içerisine belli bir sayı ile sıralandırılan tüm sebze ve meyveler bu şekilde takip edilebilirken kasalarda kendi aralarında gruplandırılarak takip edilmektedir. Bu takipte en önemli faktörü ve biline bilirliği artıran faktör ise kasalarda kullanılan etiketleme sistemidir.

Kasaların yanak etiketleri olarak bilinen ve kasa içerisindeki ürünün cinsini, marka logosunu, sayısını gösteren ve kasa içerisindeki ürünün sayımı ile uğraş gerektirmeyen zamandan tasarruf ettiren etiket sistemleri oldukça yaygın ve kullanışlıdır. Kasalara kolayca yapışma yeteneği olan ve düşme kopma gibi durumların yaşanmadığı bir etiket türü kullanılır.

Genelde plastik maddeden oluşan suya neme karşı dayanıklı kasa etiketleridir. tek yüze istenilen baskı kalitesi ve boyutu ile selefon laminasyonlu olarak üretilmektedir.

Tahta kasaların dışında plastik kasalarda kullanmak için özel üretilen yanak kalıbı ölçülerine uygun bir biçimde plastiğe kolay yapışma özelliği olan pp opak etiket türünden yararlanılabilir.