Güneş Gözlükleri

Vazgeçilmez aksesuarlarımızdan birisidir güneş gözlükleri. Ancak yüzümüzün büyük kısmını kaplayacakları için gözlük seçimini yüz şeklimize uygun seçmeliyiz.

Bayan Güneş GözlükleriEğer geniş bir alınla kare bir çeneye sahipseniz ve yüz kemikleriniz belirginse oval ve yuvarlak çerçeveleri kullanmanız gerekir. Yüzünüz yeterince keskin olduğundan keskin kenarlı bir gözlük hoş durmayacaktır. Dolayısıyla fazla geometrik veya dikdörtgen çerçeveleri lügatınızdan çıkartın. Yüzünüz orantılı hatlara sahipse ve elmacık kemikleriniz çıkıksa tüm çerçeveleri kullanabilirsiniz. Sadece çok geniş çerçeveler ve çerçeve üstünde süslemeler olan modelleri fazla tercih etmeyin. Yüzünüz ve yüz kemikleriniz uzunsa ve çene kemiğiniz sivriliğiyle dikkat çekiyorsa köşeleri kenarlı modelleri tercih edin. Dekoratif ya da geniş çerçeveler de yüzünüzde çok güzel duracaktır. Sadece yuvarlak ve küçük merceklerden olabildiğince uzak durun.

Erkek Güneş Gözlüğü ModelleriDolgun yanaklı, orantılı yüz kemikleri ve küçük bir çeneniz varsa köşeli ve geometrik modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küçük modellerden ise kesinlikle uzak durun. Dikkat çekici elmacık kemikleri ve dar alın bölgesine sahipseniz oval çerçeveler özellikle de kedigözü denilen modellerle muhteşem görünecekseniz. Hatta çok ince ya da şeffaf modelleri dahi dolabınıza ekleyebilirsiniz, dar modeller ise size göre değil. Geniş bir alın, yüksek elmacık kemikleri ve ince uzun bir çene eğer sizi tanımlıyorsa o zaman küçük ve yuvarlak çerçeveleri kullanın. Geniş alın, dar çene ve alına sahipseniz, kalın çerçeveli güneş gözlüklerini mutlaka kullanın.

Dress içinde yayınlandı