GÖZLÜK ETİKETİ

Gözlüklerin cam kısımlarına yâda gözlük sap kısımlarına yapışmakla zorunlu olan bu etiket çeşitleri. İstenilen kâğıt kalitesinde ve istenilen ebatlarda müşteri firmanın isteği doğrultusunda üretilmektedir.

Genellikle Opak PP malzemeden üretilen etiket üzerine yapılan optik baskılar sayesinde tüm kare kodları ve seri numaraları veya gözlüğün alınmış olduğu tarih ve markası gibi birçok bilgiye bu etiketler sayesinde kolayca ulaşılabilecek ve tam ve eksiksiz bilgiye ulaşılabilmektedir

Bunun yanı sıra gözlüklerin üzerine firmaya ait logo baskısı yapılarak, reklam amaçlı etiket olarak da yapıştırma işlemi gözlükler üzerinde uygulanabilmektedir.

İster baskılı ister baskısız olmak üzere gözlük etiketleri, her türlü çap ve ebatta bulunmaktadırlar. Gözlük camlarına yapıştırılan etiketlerin yapışkanlık dereceleri çok önemlidir. Akrilik ve solvent bazlı oldukları için yapışan gözlük camına içerisindeki kimyasal gereği zarar verebilir. Bu durumlarda ultra removoble etiketler tüm istenmeyen etkileri yok ederek ideal gözlük etiketi olarak kullanılırlar.