GÖZLÜK ETİKETİ

SGK’ya bağlı tüm gözlük kurumlarında yasaya uygun davranarak gereken standart ölçü ve ebatlarda karekodlu etiketleri ve optik etiketleri üretilerek zamanında ve hızlı teslimatı yapılmaktadır.

Gözlük etiketleri genelde plastik bazlı maddelerden üretilir. Silwermat ve şeffaf renk etiketleri ile yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Mademki kanun gözlüklerde etiketi önemli bir koşul olarak istiyor, o zaman en kullanışlı ve en tasarruflu etiketi tercih ederek kanunlara uygun, cebinize fazla bir külfet oluşturmayacak ve tüm bunların yanı sıra gözlük camına herhangi bir zarar, iz leke vs. vermeden kolaylıkla kullanılabilen özel gözlük etiketlerini seçebilirsiniz.

Kanunlar çerçevesinde Sgk’nın öngördüğü standart gözlük etiket ebatları 110- 14 mm’dir.

Gözlük etiketlerinde kullanılan etiketler; optik kuşe, pp opak kuşe, şeffaf optik, gümüş optik, plastik optik ve silwermat optik gibi etiket türlerinden üretilmektedir.

Optik etiketlerinde gözlük saplarına kolay monte edilen tasarımları ile oldukça pratik ve kullanışlı etiket çalışmaları bulunmaktadır.

Gözlük etiketleri üzerinde kullanılan etiket baskı sitemi kare kodlardan oluşmaktadır. Diğer barkodlara göre bilgi depolama alanı 2 kat fazla olan kare kodlar, etiket olarak da daha küçük parçalara baskı imkânı sunabilmektedir. Buda maliyeti yarıya düşürürken gözlük üzerinde bulunması gereken kanunu etiket gerekliliğini de sağlamış olur.

Optik etiketlerin üzerine kare kodlar basılır. İster, silvermat istenirse de şeffaf olarak üretilebilirler. Gözlüklerin sap bölgelerine yapıştırılırlar. Yapıştıkları yüzeye leke ve iz bırakmaz. Üzerine gözlüğe ait girilmesi gerekli bilgilerin yanı sıra depo hacminden dolayı firma reklamları da bu etiketler sayesinde yapılabilir.