Gökçe Bahadır

Güzel oyuncu, 9 Kasım 1981 Yılında İstanbul’da Dünya’ ya gelmiştir. Annesinin adı Dilek Bahadır, babasının adı ise Mehmet Ali Bahadır’dır.

Yıldız oyuncu, eğitimini Akademi İstanbul Radyo Televizyon bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Ardında Müjdat Gezen Sanat Merkezinden de oyunculuk ile ilgili eğitim almıştır. Akademi yıllarında çeşitli radyo programlarında sunuculuk ve VJ’lik yapmıştır. İlk TV deneyimini ise Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan sinyal adlı TV programında sunuculuk yaparak gerçekleştirmiştir.

Yıldız oyuncu, 2005 yılına kadar çeşitli TV dizilerinde bölüm oyunculuğu yapmıştır. 2005 yılına gelindiğinde ise Hayat Bilgisi adlı gençlik dizisinde Törpü karakterini canlandırarak oldukça beğenilen bir oyuncu haline gelmiştir.

Ünlü oyuncu, Yaprak Dökümü adlı, izlenme rekorları kıran TV dizisinde evin kızlarından Leyla karakterini canlandırarak akıllarda yer etmeyi başarmış olmuştur. Oyuncu kariyerindeki en büyük çıkışı ise Kayıp şehir adlı dizi de başrol oynayarak, göstermiş olduğu üstün performans sayesinde yapmıştır.

Yıldız oyuncu, Tatlı Hayat, Beşik Kertmesi, Mühürlü Güller, Hayat Bilgisi, Yaprak Dökümü, 5’er Beşer, Kayıp Şehir, Yol Palas Cinayeti, Yine de Aşığım, Hırçın Kız, Kadife, Sensiz Olmaz, Dedemin İnsanları ve hala ekranlarda yayınlanmakta olan Aramızda Kalsın adlı TV dizi ve film projelerinde rol almıştır.

Güzel oyuncunun kazanmış olduğu ödüller ise Dedemin İnsanları ile Bilkent Üniversitesi’nden En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden ise Aramızda Kalsın adlı dizi ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.