Genç Odası Halıları

Genç odası halıları son dönemde moda olarak çeşit çeşit modeller belirlenmiştir. Bu modeller o kadar fazla artmıştır ki insanlar seçim yaparken bir hayli zorlanmaktadırlar.

Genç odası halılarını seçerkenGenç Odası Halıları nelere dikkat etmeliyiz.

Genç odası halıları çiçekli, böcekli, ayılı, oyuncaklı olarak yapılmaktadır. Ancak bu kadar çok çeşidi ve fiyatı olan halıları nasıl seçmeli ve onları çocuklarımızın sağlığına uygunluğunu nasıl tespit etmeliyiz. Bunun en kolay yolu halı içeriğinde kullanılan malzemelerin cinslerini bilmektir. Bu malzemeler çocuğumuzun sağlığı için çok önemlidir. Örneğin naylon içerikli bir halının kullanımı çocuk sağlığı için çok yararlı değil iken; pamuk ve yün kullanılan halılar çocuklarımızın sağlığı için bir o kadar yararlıdır. Özellikle eski dönemlerdeki Yörük halıları çocuklar ve bizim için çok sağlıklı bir halı türüdür. Bu halılarda kullanılan doğal yün insan doğasına çok uygun olmakla birlikte kullanılan doğal kökboyası da insan sağlığı için çok yararlıdır.

 Piyasadaki Genç odası halıların fiyatları ne kadar?

Piyasada çeşit çeşit markaların halıları bulunmakla birlikte, bu halıların fiyatları kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Halıların cinsleri fiyatları belirlemektedir. Örneğin kullanılan halılar naylon malzemeden yapılmışsa malzemenin kalitesine göre m2 fiyatı 35 ₺ ile 55 ₺ arasında değişmektedir. Eğer malzeme sıkı dokunmuş bir naylon ise halının m2si 55 ₺ ile 160 ₺ arasında değişmektedir. Eğer dokunan halı yün ve kökboyası kullanılarak dokunmuş bir halı ise halının m2 fiyatı 350 ila 450 ₺ arasında değişmektedir. Dokunan halı el dokuması bir halı ise bu halıların türüne göre paha biçilemez bir oranda fiyatlar artmaktadır.

Unutulmamalıdır ki Genç odası halılarında renk kadar sağlıkta önemlidir. Bu sağlığı yakalamak için genç odası halılarını seçerken kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Bu kaliteyi gözetmeniz önemle rica olunur.