Extech Atlas 3 Barkod Yazıcı

Extech Atlas 3, 203 dpi çözünürlük kapasitesi ve 83 mm/sn’lik seri yazdırım imkanı ile mobil uygulamalar için ideal baskı çözümleri sunan portatif barkod etiket yazıcısıdır. Tek boyuta sahip (çizgisel) barkod tipleri ve PDF417 barkod dilini desteklekleme imkanı ile birlikte bir çok farklı karakter setini yapabilmektedir. Baskı genişliği 71 mm ye kadar ayarlanabilen Extech Atlas3 mobil yazıcı 1 MB SRAM ve 2 MB flash bellek birimlerini kullanarak veri saklayabilmektedir. Standart bağlantı birimi olarak RS-232 portu ile çalışan yazıcı, kablosuz bağlantı imkanını kullanabilmek için (Bluetooth, WLAN, IrDA) eklentilerini kullanmak zorundadır. Şarj edilebilme imkanına sahip Lityum bataryası cihazın uzun süre çalışabilmesi için yeterli kullanım süresine sahiptir. Extech Atlas 3 portatif olma özelliğinin beraber getirdiği düşme ihtimallerine karşı dayanıklılığı üst düzeye çıkarılmış taşınabilir yazıcıdır. 2 metre yükseklikten yere düşme ve oluşabilecek darbelere karşı dayanıklılık gösterir. Baskı maliyetlerini en aza indirgeyerek işletmeler açısından memnun edici olma özelliğindedir. Fiyat ve performans açısından oldukça cazip bir ürün olup heryerde kullanılabilme özelliğiyle de zaman kazandırır.

                Teknik Özellikleri

Extech Atlas 3 sadece ribonsuz baskı yöntemi ile çalışabilir. Ribonlu çalışma imkanı bulunmamaktadır. Maksimum kullanılabilecek baskı hızı 83 mm dir. Baskı ağzı en fazla 71 mm genişliğindedir. Bağlantı tipi olarak sadece RS 232 portu kullanılabilir. Beraberinde çalıştığı uyumlu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodları vardır. PDF 417 ise 2D barkod kodları arasında yer alır. İsteğe bağlı olan eklenti seçenekleri arasında Bluetooth, WLAN 802.11b/g, IrDA eklentileri vardır. Boyutları 178 mm, 148 mm ve 84 mm ebatlarındadır. Oldukça hafif bir ürün olmakla beraber toplam ağırlığı sadece 890 gramdır.

Genellikle saha alanlarında, perakende işlemlerinde, hastanelerde kulllanılan bu barkod yazıcı Extech firması tarafından garanti kapsamında yer almaktadır. Baskı esnasında oluşabilecek sorunlara karşı önceden dizayn edilen bu barkod etiket yazıcı satın alım sürecinden sonra kullanıcıya yazılım cd leri ve kullanım kılavuzu ile birlikte teslim edilir.