Evlerde Romantik Dekorasyon

Kim istemez evinde sürekli romantik rüzgarlar essin, evlerimiz aşk koksun. Romantizm bizleri mutlu eden, bulutların üzerinde yürütebilen bir duygudur adeta. Bu duyguyu her daim yaşamak adına evlerimizde uygulayabileceğimiz birkaç fikir sayesinde romantik bir dekorasyon çalışması yapabiliriz.

Son bahar aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde duygusallık ve yakınlaşma hissi çok daha fazla artmaktadır. Dökülmüş yapraklar arasında yağan sonbahar yağmurlarında bir şemsiye altında sevdiği kişi ile yürümek ne kadar da aşk dolu ve romantik bir durumdur. İnsanın içini ısıtır. Sonbahar yağmurları sayesinde yakınlaşarak insanlar bir şemsiyenin altında birleşir. Çok özel bir yakınlaşma gerçekleşir. Bu nedenle son baharın gelmesiyle sokaklardaki romantizmi evimize taşımanın tam da mevsimidir. Romantizmin ana rengidir. Kırmızı ve toz pembe. Bu iki renk birleşti mi krem ve beyazla bambaşka bir görüntü dolar evlerimize.

Bu renkler üzerinde nostaljiyi andıran klasik mobilyalar, romantizmin diğer unsurları olarak evinizde var olacaktır.

Uç uç tül perdeler size aşkın saflığını anımsatırken, koltuk ve kanepelerinizde kullanabileceğiniz tüylü yastık ve kırlentlerle aşkın en sıcak halini evinizde hissedeceksiniz.

evlerde romantik dekorasyonRomantik bir ev dekorasyonu için içinizi ısıtacak tarzda fazla abartıya kaçmayan ışıltılı kumaşlardan yararlanmalısınız. Aksesuar tercihleriniz aşkı simgeleyen türden kalp şeklinde vazolar, melek şeklinde biblolar ile sizlere fevkalade enerji verebilecekler.

Evlerinizin aydınlatmalarında yine kullanmış olduğunuz avizelerin model ve renkleri aşkı çağrıştıran türden olmasına dikkat edin ayrıca loş bir ışık verebilen bir tercih ile tüm gecenizi romantizm içerisinde geçirebilirsiniz. Orta sehbanızın üzrinde komodinlerinizde veya TV ünitenizde bunan güzel kokular yayan mumlar ile mum ışığında ve güzel kokular arasında evinizde romantizm atmosferi maksimum seviyeye ulaşacaktır.

Evinizdeki pencerenizin önüne koyabileceğiniz iki adet kanepe ve güzel kokulu çiçek buketleri sayesinde romantik bir kahve keyfi yapabilirsiniz.

Evinizin tüm odalarında Abajur kullanarak romantik ev dekorasyonu adına katkı sağlarken modern bir eve sahip olabilişiniz. Şık bir şifonyer üzerine yerleştirilmiş abajur ve içinizi açacak bir tablo ile bambaşka bir köşe yaratarak her baktığınızda romantik enerji alabileceğiniz bir yer hazırlamış olabilirsiniz.