En Etkili Detoks Yöntemleri

Diyet nedir?

Diyet fazla kilolardan kurtulmak adına diyet yapmaya karar veririz. İlk olarak diyete başlarken kendinizi motive etmeniz şarttır. Fazla kiloları vücuttan atmak amacıyla başarılı sonuçlara ulaşabilmek için motivasyon önemlidir. Motivasyonun düşmesi diyetin yarıda kalmasına zemin hazırlar ve istenilen sonuca ulaşmak imkansızlaşır. Motivasyonu sağladıktan sonra ağır olmayacak şekilde yapılan detokslar iyi bir başlangıç olacaktır.

Detoks yalnızca kilo vermek amacıyla değil sağlıklı bir yaşam ve vücudu zararlı toksinlerden arındırmak için de yapılabilir. Vücudu toksinlerden arındırmak için en iyi yol su içmektir. Suyu sade içmek zorunda değilsiniz. Suyun içerisine bazı karışımları ekleyerek daha kuvvetli bir detoks haline getirebilirsiniz. En bilindik yağ yakma detoksu olarak elma sirkesi limon ve tarçınlı su karışımını örnek verebiliriz. Bu detoks sadece yağ yakımını değil vücudun daha zinde olmasını sağlar.

Diyet adı altında detokslar yaparken vücuda sıvı alımını arttırmaya, metabolizma hızlandırıcı besinler tüketmeye, bitki çayları içmeye, kilo vermeyi sağlayan besinler tüketmeye özen gösterilmelidir.

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için detoks; yediğimiz besinlerden ve çevresel faktörlerden kaynaklanan sebeplerden dolayı vücudumuzda biriken toksinleri atmak için detoks yapılmalıdır. Gelelim bir diğer detoks tarifimize; Yeşil sebze detoksu. Mevsime uygun yeşilliklerin karışımıyla yapılan detoksun içine maydonoz fesleğen kereviz dereotu ıspanak vb. koyabilirsiniz. Bunları blendırdan geçirip özünü elde ettikten sonra bir miktar su katıp ardından yarım limon sıkıp detoksunuzu tüketebilirsiniz.

Bir diğer etkili detoks olarak bitki çayları detoksundan bahsedelim. Yeşilçay, mate çayı, rezene, ıhlamur, zencefil, nane, tarçın gibi bitkiler vücudu gereksiz ve zararlı toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. Çoğu diyet listelerinde baş sıralarda yeşilçay yer alır. Çeşitli bitki çaylarının karışımıyla hazırlanan detokslar diyetlerde sık sık karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bitki çayları ile yapılan detokslar yediğiniz yemeklerin sindirimini de oldukça kolay bir hale getirecektir.

Diyet içinde yayınlandı