Datamax E-4204 Barkod Yazıcı

Datamax E-4204 barkod yazıcı hafif olması ve yer tasarrufu yaratan ebatlarıyla kullanım kolaylığına sahip direkt termal barkod yazıcı modellerindedir. Baskı uygulayabildiği etiket uygulamaları ve kullanıldığı alanlar çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Esnek bağlantı özelliği olan Datamax E 4204 içerisinde olan ethernet kartı ile yazıcı sunucusuna bağlanarak sistem ağı üzerinden denetlenebilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi olan yazıcının 109.2 mm ye kadar ayarlanabilen baskı ağzı vardır. 127 mm çapında olan etiket rulolarıyla birlikte çalışabilmektedir. 2 MB DRAM ve 1 MB Flash bellekle orta sınıfa sahip hafıza kapasitesi olan Datamax E4204 barkod etiket yazıcısı, seri port, paralel port ve USB arabirimi özelliği ile diğer cihazlarlabağlantılı olarak kullanılabilmektedir. Sağlam Plastik gövdesi ile zorşartlar altında dayanıklı bir şekilde çalışabilmektedir. Her yere sığabilecek kapasitede oluşu, kolay kullanımı ve teknolojik özellikleri sayesinde kullanıcı dostu özelliği taşımaktadır. Hafif olması sebebiyle de her yere taşınabilme özelliği vardır. Ürünle beraber yazılım cd leri ve anlatım kılavuzu beraberinde ücretsiz olarak temin edilmektedir150.

            Başlıca Teknik Özellikleri

Datamax firmasının üretimi olan E-4204 barkod etiket yazıcı Direkt Termal baskı yöntemi ile çalışmakta olup kullanıcının opsiyonuna bağlı olarak Termal Transfer yöntemi ile de çalışabilir. İçerisindeki çözünürlük kalitesi 203 Dpi 8 nokta mm2 dir. Bu çözünürlük kapasitesi ile kaliteli baskılar üretilebilmektedir. Baskı hızı en fazla 101.6 mm sn ve 4 ips tir. Baskı genişliği 109.2 mm, baskı uzunluğu 609.6 mm ye kadardır. İçerisindeki bağlantı tipleri arasında USB, Centronics Panel Port, RS-232 özellikleri yer alır. Beraberinde çalıştığı barkod kodları arasında Code 3 of 9, UPC-A, UPC-E, Interleaved 2 of 5, Code 128, EAN-8, EAN-13, HIBC, Codabar, Plessey, UPC 2 and 5 digit addendums, Code 93, Postnet,UCC/EAN Code 128, Telepen, UPS MaxiCode, FIM kodları ile uyumludur. 2D barkod kodları ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Uyumlu olduğu barkod kodları arasında PDF417, USD-8, Datamatrix, QR Code, Aztec, TLC 39, Micro PDF417 yer alır. Hafıza bellek kapasitesi 2 MB DRAM ve 1 MB Flash bellek kapasitesiyle birlikte çalışır. Opsiyonel eklenti seçenekleri bulunmamaktadır. Boyutları 179 mm, 223 mm ve 254 mm dir. Ağırlığı 2.4 kg dır.

Datamax E 4204 barkod yazıcı Datamax firmasının garantisi altındadır. Satın alım sürecinden sonra bir yıllık bakım hizmeti firma tarafından ücretsiz olarak sağlanır.