Citizen CLP 621Z

Barkod yazıcılar günümüzde oldukça fazla kullanımı yaygın şekilde hemen her yerde kullanılmaktadır. Yazıcılar en fazla marketler ve satış yapılan alanlarda çok fazla kullanılmaktadır. Barkod yazıcılar günümüzde oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Barkod yazıcı ile basılan etiketler biz istemediğimiz sürece silinmez ve tek tuşa basarak etikete dönüşmesi sağlanır. Bu sayede işimiz daha hızlı ve kolay olmaktadır. Hemen her yerde kullanım kolaylığı açısından firmalar tarafından fazla tercih edilen bu cihazlar çok fazla özelliklere sahip olmaktadır. Fiyat bakımından ise bütçeyi zorlamayacak kadar uygundurlar.Geniş kitleye hitap eden yazıcılar çeşitli etiketlere baskıları kolay bir şekilde yazdırması ile bilinmektedir.

Citizen  barkod yazıcı hem direkt termal hem de termal transfer baskı yöntemini kullanabilme özelliğine sahip olan yazıcı modelidir. Barkod yazıcı 32-Bit RISC mikroişlemcisiyle oldukça fazla seri baskı yapabilen cihazdır.  CLP 621Z barkod yazıcıda 203 dpi çözünürlük ve 104 mm baskı genişliği vardır. Ayrıca barkod yazıcının baskı hızı en fazla 101 mm olup, baskı uzunluğu ise en fazla 812 mm olmaktadır.  621Z barkod yazıcı uzun ribonlarla oldukça kolay çalışabilir. Barkod yazıcıyı güvenilir ve hassas yapmak için, mekanizmasında all-metal yapı kullanılmıştır. Kafası çok kolay temizlik, hizmet ve akıllıca tasarlanmış medya kolu bulunmaktadır. Ayrıca barkod yazıcı medya kol için dikey konuma yükseltilmiş olan ayarlanabilen ortam sensörü içermektedir. Barkod yazıcı 8 MB RAM ve 2 MB flash bellek kapasitesi bulunmaktadır.  CLP 621Z barkod yazıcı 224 mm, 288 mm, 180 mm boyutlarındadır. Ağırlığı ise ortalama ribon ve etiket takılı olmadan en fazla 3,6 kg.dir.  621Z barkod yazıcı metal Hi-Lift mekanizması sayesinde kolay baskı malzeme ve kolay şerit yüklemesi ile daha az hata ve daha az zaman kaybı olmaktadır.

Citizen barkod yazıcı seri, paralel ve USB portları sayesinde sistemle olan bağlantısını kolay bir şekilde yapabilme özelliğine sahip olan modeldir. Citizen CLP 621Z barkod yazıcına istenildiğinde kesici ve soyucu aparatlar ile LAN arabirimi de eklemek mümkündür.