Citizen CL S703 Barkod Yazıcı

Citizen’ın endüstriyel alanda kullanılmak üzere üretilen yazıcı sınıfından olan CL-S703, yüksek çözünürlüğe sahip  baskı tekniğini yüksek hızla kullanıcıların memnuniyetine sunabilen bir modeldir. Yazıcı kafası 300 dpi çözünürlük kapasitesinde olup, yazdırma hızı 200 mm/sn ye kadar ulaşabilmektedir. Metal kasaya sahip olması sayesinde dayanıklılık seviyesi üst düzeyde  olan yazıcı dışardan gelebilecek darbe ve sarsıntılardan en az düzeyde etkilenmektedir.  Citizen CL-S703 barkod yazıcı 450 metre uzunluk mesafesine sahip ribonlarla çalışabilmekte ve bu sayede  üretim sürecinde oluşabilecek aksaklıkları en düşük seviyelere  çekmektedir. Sistemle bağlantı kurmak için bir çok farklı alternatifler sunan bu dayanıklı yazıcının 3 adet USB portuyla beraber paralel ve seri portları, LAN ve WIFI modül seçeneklerine sahiptir.

Teknik Özellikleri

                Citizen CL S703 barkod etiket yazıcı direkt termal (Ribonsuz Yazdırma) ve Termal transfer (Ribonlu Yazdırma) baskı tekniklerine sahiptir. Çözünürlük kapasitesi 300 dpi ve 8 nokta mm2 dir. Baskı hızı en fazla 200 mm sn olmaktadır. Baskı genişliği en fazla 104 mm dir. En fazla 812 mm ye kadar baskı basabilme kapasitesine sahiptir. Bağlantı tipleri RS-232, Paralel ve USB bağlantı özellikleri olmaktadır. Okuyabildiği barkod kodları ise 9 Code3, 5 5 UPC-A, UPC-E, Interleaved2, Code 128, EAN-13, EAN-8, HIBC, Codabar (NW-7), Plessey, int2, CASE KODU, Code93, ZIP, UPC2DIG EKLE , UPC5DIG ADD, UCC/EAN 128 (K-MART için), RandomWeight, Telepen, FIM, UPS MaxiCode, PDF 417, Data Matrix ve QR kodu dur. Bu yazıcı 2D barkodları okuyamamaktadır. Hafıza kapasitesi 16 MB RAM 4 MB Flash tır. Boyutları 255 mm, 490 mm, 265 mm dir. Ağırlığı etiket ve ribbon takılı değilken 13.3 kg olmaktadır. Kullanıcının isteğine bağlı olarak Kesici Ünitesi, Etiket Sıyırma Ünitesi ve Lan Desteği eklenebilir.

Citizen CL S703 barkod etiket yazıcı teknolojisi ile ön plana çıkan ve dayanıklılığı ile kulanıcıları memnun eden bir yazıcıdır. Ürünle beraber olarak anlatım kılavuzu, driver cd leri ve garanti belgesi ücretsiz olarak verilmektedir. Bir yıllık bakım ve garanti hizmeti Citizen firmasının garanti kapsamında olmaktadır.