Cilt İçin Tonik

Kadınların bir parçası olan güzellik, sağlıklı bir cilt, canlı görünüm vazgeçilmezler arasındadır. Güzel canlı bir cilde sahip olmak için birçok içerisinde kimyasal barındıran ürünler kullanılmakta. Yeterli ve dengeli beslenme, doğal yollarla alınan vitaminler, doğal ürünleri kullanmak gibi güzelliğin önemli noktaları vardır.

Her gün yapılan makyaj cildi yormakta, renk düzensizliğine sebep olmakta, mat bir görünüm vermekte, gözenekleri tıkayarak hava almasını engellemekte buda siyah nokta ve sivilceye dönüşmektedir.

Cilt İçin Tonik

Dışarıda bulunan kirli hava, terlemek, sabun artıklarının ciltte kalması gözenekleri tıkayarak istediğimiz güzelliğe ulaşmayı engellemektedir. İşte tamda bu noktada güzelliğin vazgeçilmez olmazsa olmazı cilt için tonikler, bu cilt için tonik öncelikle günlük bakımın bir parçası olmalı önce güzel bir pamukla temizlenen yüz ve boyun bölgesi ardından mutlaka tonikle temizlenmeli, kullanılan tonik gözenekleri küçültür, yağlanmadan kurtarır, yüzdeki ph seviyesini dengelemektedir, gözeneklerin kirle dolmasını engeller böylece siyah noktaları azaltmış olur, cilde ihtiyacı olan nem miktarını sağlar bu oldukça kuru ciltler için önemlidir, cildiniz tazeler ve nefes almasını sağlar, bir nevi cildinize detoks uygular, sivilceyi azaltır çünkü ph seviyesini dengeler yani yağlanma azalırsa sivilceler de azalmış olur, ölü hücrelerden arındırır, kızarıklardan yani renk eşitsizliğini giderir. Cildi sıkılaştırır tonik uyguladıktan hemen sonra mutlaka kimyasal içermeyen bir nemlendirici uygulanmalıdır.

Toniği mutlaka cilt tipine göre seçilmesi gerekir, yanlış seçilen tonik yağlanmayı, sivilceyi ya da kuruluğu arttırabilir, tonik seçerken bir de dikkat edilmesi gereken husus toniğin içerdiği kimyasalların az olması mümkünse hiç kimyasal barındırmamasıdır.

Evde kendi toniğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Gül suyunun içerisinde demlenmiş soğutulmuş yeşil çay ve papatya çayı katabilir buzdolabında dondurduktan sonra buz parçası halinde preslenebilir. Elma sirkesini de yağların temizlenmesinde kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.