Çalışan Anne Adaylarına Öneriler

Son yıllarda yaşam artık çok zor olmasından dolayı anne adayları da çalışmaktadır. Durum böyle olunca kadınlar işleri ile ilgilenir iken bir de eve geldiklerinde evde olan işlerden dolayı çocuklarına pek de vakit ayıramazlar. Bundan dolayı çocuklarında ister istemez hem sevgi eksikliği hem de yetişme konusunda problemler meydana gelmekte.

Her ne kadar anne adayları çalışıyor olsa bile çocuklarının geleceği işlerinden daha önemli olmasından dolayı onlar ile en iyi şekilde iletişimlerine devam etmeleri gerekir. Bunun için çalışan bir anne her ne kadar işten yorgun bir şekilde gelir ise gelsin bu durumu çocuğuna asla hissettirmemeli. Çocuğu onun ile oyun oynamak istiyor yad a vakit geçirmek istiyor ise uzakta kalmak ya da ben yatıp dinleneceğim demek yerine de ona vakit ayırmayı tercih etmesi gerekir.

Çalışan Anne AdaylarıÇocuklar üzerinde en önemli etki olarak her an anne sevgisi yer almasından dolayı çocukları için çocuklarına karşı sevgilerinden ya da ilgilerinden asla ödün verilmemesi gerekir. Çocuğun manevi anlamda istedikleri şeyleri sadece maddi yön ile tamamlamak yapılabilecek en kötü şeyler arasında gelmektedir. Sizler ne kadar çok çocuklarınızın maddi anlamda istediklerini onlara sunar iseniz onlar asla bunlara doymayacak ve her an sizden daha fazlasını istemek için de yer alacaktır. Bundan dolayı sizler bu konuda her an dikkatli olmayı tercih etmelisin.

Çalışan Anne AdaylarıEğer çocuklarınızın toplantısı var ise ve sizlerin gitmesini istiyor ise onların arkadaşlarına özenerek kalmasını sağlayın. Gerekir ise işten izin alın alamaz iseniz de mesaiye kalırım diyerek yine de iki saat de olsa çocuklarınız için o an orada olmayı tercih edin. Dersleri ile olan ilişkilerinde tek başına savaşmak zorunda kalmasına izin vermeyin. Ne derdi var ise onları dinlemeyi tercih edin ki sizler çalışıyorsunuz diye onlar kendilerini her an eksin hissetmesin.