Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bir bebek odasında öncelikle bebeğin ihtiyacı olan ürünler, daha sonra dekorasyon göz önüne alınmalıdır. Bebeğiniz için önemli olan ihtiyaçlar tamamlandıktan sonra dekorasyonun nasıl olacağı hakkında tereddütte düşebilirsiniz. Bu durumda ilk yapacağınız şey “ Bebek odası dekorasyon fikirleri ” araştırmak olacaktır.

 -Renk-

Dekorasyon da öncelikle renkler önemlidir. Bu renkler tamamen beBebek Odası Dekorasyon Fikirleri eğin dikkatini çekecek ve iç açıcı, canlı renkler olmalıdır. Bildiğiniz gibi, kız bebekler için en ideal renk pembedir. Erkek bebek için ise mavidir. Fakat bu renklerin tonlamaları vardır. Bu durumda ise kızlar için şeker pembesi ya da açık tonlarda pembe renkler; erkekler için açık mavi önerilir. Erkek bebek odası için koyu tonlarında mavi renk pek tercih edilmez. Çünkü koyu renkler, odanın havasını bozacaktır.

 -Mobilya –

Mobilya konusuna gelince, bebeğiniz için kaliteli ve eğlenceli, dikkat çekici ürünler kullanılmalıdır. Bebeğiniz için beşik seçiminde başlıklı ve çevrili ürünler tercih edilmelidir. Çünkü bu seçimler bebeğinizin güvenliği için önemli unsurlardır. Mobilya seçiminde beşik dışında kıyafet dolabı, çekmeceler, oyuncak sepetleri, perde, oturak gibir düzenlemeler de olacaktır. Kıyafet dolabı, bebeğiniz için bir şey ifade etmeyecektir. Sadece odanın renk ve ürün büyüklüklerine göre seçim yapılmalıdır.

Bebek odasında fazla çekmece bulunmamalıdır. Çünkü çocuğunuz için fazla güvenli olmayabilir. Oyuncak sepetiBebek Odası Dekorasyon Fikirleri ise bebeğin kolayca ulaşması için küçük boyutlarda tercih edilmeli ve bebeğin rahatça vakit geçirebilmesi için büyükçe bir oyun alanı hazırlanmalıdır. Perdeleri de tıpkı odanıza seçeceğiniz dolap gibir sadece odanıza uygun boyut ve renklerde kullanmalısınız. Bebeğiniz için uygun olacak oturakları yumuşak ve tehlikeli olmayacak şekilde seçerseniz bebeğinizi oyun oynaması için serbest bıraktığınızda aklınız orda kalmayacaktır.

 – İhtiyaç olunabilecek ürünler –

Her anne, her an bebeğinden haberdar olmak ister. Bu durumda bebek odasında bir çağrı cihazına gerek olacaktır. Daha sonra bebeğinizi eğlendirebilecek ve dikkatini çekecek beşiğe asılan dönenceler kullanabilirsiniz. Fakat bu dönence bebeğin dikkatini çekeceğinden onu almaya çalışabilir. Bu durumda yumuşak oyuncaklar ve oyuncağın asılı olacağı tutacağın güvenli ve esnek olmasına dikkat edilmelidir.