BARKOD ETİKETİ

Barkod etiketleri günümüzün vazgeçilmez takip ve düzen sağlayan materyallerindendir.  Barkod etiketleri yapısal olarak farklı yapılardan oluşmaktadır. Kimileri kâğıt bazlı olabilirken,  yani daha kolay deforme olabilen, yırtılma özelliği bulunan etiketler iken, plastik bazlı etiketler ise daha çok dış mekânlarda kullanılmakta olan ve kâğıt bazlı etiketlere göre daha da dayanıklı bir yapıya sahip olan etiket türleridir.

Yapısında kullanılan hammadde ister kâğıt iste plastik olsun barkodun hayatımız kazandırmış olduğu hızlı takip, pratiklik, kargaşayı yok etmesi ve zamandan tasarruf gibi bir takıp avantajları ile önemli bir yer teşkil ettiği açıkça ortadadır. Barkod etiketler yapışkanlı veya yapışkansız olmak üzere talepler doğrultusunda değişmektedir. Barkodu etiketin üzerine ister üretici firma vasıtası ile bastırtabilirsiniz yâda isterseniz sahip olduğunuz bir barkod yazıcınız ile kolaylıkla kendinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Barkod çeşitleri farklı türleri ile kullanılmaktadır. Termal etiketlerin üzerine, eco termal etiketlerin üzerine, lamine termal etiket üzerine, vellum etiketlerin üzerine, silvermat etiketlerin üzerine, kuşe etiketlerin üzerine, Polipropilen PP etiket üzerine ve polietilen PE etiket üzerine barkod yazıcısı ile baskı yapılabilir. İstenilen ebat ve boyutlarda Barkod üretilmektedir.