BARKOD ETİKET

Barkod etiketi kâğıt bazlı etiket ve plastik bazlı etiketlerden oluşan, ürünlerin barkod sayesinde fiyatlandırması ve tek tuş ile hesaplaması sağlanabilir. Barkodlar üzerinde rakamlardan veya harflerden oluşan seri numaraları sayesinde ürüne ait birçok bilgiyi kod içerisine depolama yapabiliriz.

Barkod etiketleri genelde, yapışkanlı veya yapışkansız olarak üretilen etiketlerdir.  Barkod etiketlerinizi kendi barkod yazıcınızda basa bilir veya istemiş olduğunuz özellikler de firmamıza sipariş verebilirsin. Barkod etiketleri ürünün kimlik görevini üstlenmektedir. Ürün ile ilgili bilgiler, firma bilgileri gibi bilgiler barkod etiketi üzerinde yer almaktadır.

Barkod etiket ölçüleri kullanılacak alan ve isteğe göre firmamız tarafından üretilmektedir.

Barkod etiket çeşitlerini incelemek gerekirse; Termal etiket, eko termal etiket, lamine termal etiket, vellum etiket, silvermat etiket, kuşe etiket, polipropilen PP etiket, polietilen PE etiket ve birçok barkod etiket çeşidi bulunmaktadır. Seri numaralı barkod etiket kullanımı için belirlemiş olduğunuz numaralar ile üretim yapılmaktadır.

Barkod etiketi olarak,

Etiketlerin özellikleri doğrultusunda kullanılacak maddenin yapısına ortamına bağlı olarak uygun olanının seçilmesi gerekmektedir. Nemli bir ortamda etiketlenmiş madde duracak ise neme karşı dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.

Yâda soğuk hava deposunda kullanılacak olan ir etiket seçimi yapılırken soğuktan etkilenmeyen yapışkanlı ise soğuktan dolayı yapışkanı bozulmayan bir etiket tercih edilmelidir.